Експорт російського газу обвалився у вісім разів, востаннє такі продажі було півстоліття тому — FT
За рік війни експорт російського газу зменшився більш ніж на 46%

За рік війни експорт російського газу зменшився більш ніж на 46%
Цього року "Газпром" продасть за кордон всього 50 млрд кубів газу. Й справа не лише в тому, що ціна газу в Європі впала більш ніж на 90% із серпня 2022 р., після того, як путін вирішив організувати газову блокаду Євросоюзу, скоротивши поставки "Газпрому". Деталі — читайте в нашому матеріалі.
"Росія втратила газовий важіль тиску на Європу", – про це виданню Financial Times сказав європейський чиновник, який займається енергетичною політикою, і має всі підстави так стверджувати.
Видання зазначає, що за два роки з березня 2021 року по березень 2023 року поставки російського газу в Європу впали на 74%. Про це йдеться у внутрішньому документі Єврокомісії, з яким ознайомилася FT. Вже тоді бюджет росії, позбувся десятків мільярдів доларів. Однак, на цьому проблеми рф тільки розпочалися.
"Якщо в березні 2022 р., коли ціни на газ вже летіли вгору, ЄС заплатив за поставки російського газу в цілому 21,4 млрд євро, то в березні 2023 р. – всього 2,7 млрд євро", — йдеться в документі ЄК.
Таким чином газові доходи росії впали у вісім разів. А поставки скотилися зі 150,2 млрд кубометрів у 2021 р .до 74,4 млрд у 2022 р.
"З початку цього року ЄС отримав від Росії всього 10,8 млрд кубометрів", — пише видання.
За прогнозом комісії Держради, цього року "Газпром" продасть за кордон всього 50 млрд кубів газу – мінімальний обсяг з кінця 1970-х років.
Торгівля російським газом
На тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну чистий прибуток "Газпрому" за міжнародними стандартами фінансової звітності за 2022 рік знизився на 46%. Врешті-решт газова війна росії проти Європейського Союзу, постійний шантаж та маніпуляції принесли росії зворотній, від очікуваного, результат. Відтак, нині за прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, поставки викопного палива з рф уже ніколи не повернуться на довоєнний рівень.
Зазначимо, раніше видання Spiegel, стверджувало, що попри санкції російська нафта все ж продовжує надходити до Європи. За даними видання, щодня до портів Індії прибуває щодня щонайменше два танкери з російською нафтою, це 70 танкерів на місяць. Через певний час частина цієї нафти потрапляє до ЄС в переробленому вигляді. Деталі — читайте тут.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.