Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Розробники STING Prymara зробили все можливе, щоб оператор не втрачав контролю над дроном в умовах застосування ворогом засобів радіоелектронної боротьби
Український коптер STING Prymara – доволі потужна і ефективна модель, здатна транспортувати до 3 кг вантажу до ворожих позицій чи техніки. Радіус його польоту — 12 км. Але наскільки б технологічно досконалим не був дрон, завжди лишається основна загроза – засоби РЕБ. Як від них захистили камікадзе, повідомив підприємець і волонтер, лідер команди інженерів-розробників Юрій Голик.
Розробники передусім зробили все можливе, щоб оператор не втрачав контролю над дроном в умовах застосування ворогом засобів радіоелектронної боротьби. Зв’язок управління використовує нестандартні частоти. При впливі РЕБ вони автоматично змінюються псевдовипадковим чином. Інженери передбачили й захист для відеозв’язку – у випадку фіксації спроби росіян приглушити сигнал, пілот може перемикати частотні канали.
Додатковою страховкою для камікадзе є його супутник – дрон-ретранслятор STING Spider. Він супроводжує бойові вильоти Примари, підсилюючи його зв’язок з оператором і для керування коптером, і для передачі сигналу відеокамери. Як раніше повідомляв підприємець, зараз тривають роботи для його внесення до номенклатури NATO.
«Камікадзе мають долітати до цілі. Це «мета існування» цього типу дрона. Тож ми передбачили кілька варіантів, які гарантують виконання бойової задачі. Передусім, дрони – зброя, на яку покладаються захисники. І ми робимо все, щоб вона була безвідмовною», — прокоментував Юрій Голик.