Доведеться їхати назад на прифронтові території: українським біженцям у Франції наказали покинути помешкання

Житлові асоціації країни повідомляють, що ці кроки є вимушеними діями зі сторони уряду

Біженці, Україна
Колаж ілюстративний. Головне фото: dmsu.gov.ua

На сході Франції місцева влада наказала українцям висилитись з помешкань, які були надані державою. Щонайменше 600 осіб можуть залишитись без даху над головою. Більшість з них - пенсіонери. Через занадто пізнє оповіщення частина українців, ймовірно, повернеться додому, зокрема до прифронтових територій. Рішення пов'язане зі скороченням бюджетних витрат на утримання біженців.

Влада департаменту Мерт і Мозель закликала переселенців з України покинути державні помешкання до кінця жовтня. Загалом в регіоні проживає приблизно 1200 українців, половина з них отримувала державні пільги на проживання від уряду Франції. У статті Le Monde зазначають, що більшість біженців - пенсіонери, які не мають змоги працювати

"Загалом у Мерт і Мозелі живуть 1600 українських біженців. Приблизно 600 з них мешкають у квартирах, орендованих держкоштом. Більшість біженців – пенсіонери, які не мають змоги працювати, тож декого такі рішення французької влади змусили повернутися до України, навіть до прифронтових регіонів", - зазначають у виданні.

Переселенці з України скаржились на місцеву владу, тому що повідомлення про виселення прийшло занадто пізно - на відміну від інших регіонів. Після втручання правоохоронних організацій вдалось відкласти терміни виселення до кінця грудня. За інформацією українських асоціацій у Франції, перехід до інакших видів житла в інших регіонах був запланований заздалегідь і без значної напруженості. Однак зауважили, що на сході країни підтримка "через інтеграцію не була повною".

Місцеві житлові асоціації країни навпаки наголошують, що діють на вимогу уряду Франції. У своєму листі вони зазначають, що кроки, спрямовані на інтеграцію в суспільство, були виконані недостатньо старанно з боку переселенців

"Всі необхідні кроки, спрямовані на професійну інтеграцію та автономію, були зроблені недостатньо старанно, щоб включити вас у загальну програму інтеграції в регіоні", - йдеться в листі, який підписаний асоціацією з прийому та соціальної реінтеграції Мерте і Мозель. 

Також вони пропонують потенційним особам, які можуть залишитись без житла, самостійно вирішити що робити далі. Наприклад, звернутись до притулків для екстрених випадків "за умови наявності місць".

Переселенці в Європі

Нещодавно міністр закордонних справ Польщі закликав уряд Німеччини припинити надавати пільги українським біженцям. На його думку, соціальна підтримка Німеччини стимулює біженців залишатись всередині країни та не повертатись на Батьківщину. Він наголосив, що припинення соціальних виплат буде чудовим стимулом українським біженцям-чоловікам повернутись в Україну і піти воювати на фронт. Також додав, що це рішення не завадить і жінкам, адже вони, повернувшись, зможуть сплачувати податки та поповнювати державний бюджет України.

Також уряд Ірландії розробляє нові правила для українських біженців, які прибуватимуть до країни, починаючи з березня 2025 року. Серед основних змін — припинення надання безкоштовного державного житла. Це частина комплексних заходів, які спрямовані на зменшення навантаження житлової системи країни та оптимізацію використання державних ресурсів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube