Польща закликала Німеччину припинити давати гроші українцям-біженцям: Нехай чоловіки повертаються на фронт

На думку міністра закордонних справ Польщі соціальна підтримка Німеччини стимулює біженців залишатись всередині країни та не повертатись на Батьківщину

Виплати, євро, Сікорський
Сікорський вважає, що виплати стимулюють українців не повертатись додому

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час нещодавньої зустрічі у Берліні з канцлером Олафом Шольцом запропонував Німеччині перестати виплачувати до 1200 євро (майже 53,3 тис. гривень) фінансової допомоги українським біженцям. Натомість він наголосив, що цю соціальну допомогу краще надавати Україні напряму. 

Про це стало відомо 22 жовтня в етері польського телеканалу TVP. Під час етеру Сікорський згадав свою поїздку до Німеччини, де зустрівся з Шольцом. Він наголосив, що припинення соціальних виплат буде чудовим стимулом українським біженцям-чоловікам повернутись в Україну і піти воювати на фронт. Також додав, що це рішення не завадить і жінкам, адже вони, повернувшись в Україну, зможуть сплачувати податки та поповнювати державний бюджет.

«Я запропонував йому, що соціальні виплати, які отримують українські біженці, які можуть становити до €1200 на місяць, було би краще надавати безпосередньо Україні. Недобре, що є фінансовий стимул бути в Німеччині замість того, щоб чоловіки воювали на фронті, а жінки - відновлювали податкову базу», - заявив Сікорський під час етеру.

На думку Сікорського соціальні виплати Німеччини знижуть мобілізаційний потенціал України. Ще влітку 2024 року міністр заявляв, що в Європі можливо створити умови для українських чоловіків, які спонукатимуть їх повертатися до України. Сікорський підкреслив, що в країнах ЄС є "сотні тисяч" потенційних українців, які мають обов'язок захищати свою Батьківщину 

Економіка ЄС та іммігранти з України

На відміну від Радослава Сікорського, польські компанії заявляють, що їм бракує "робочих рук" українців. Вони стикаються з дедалі більшими труднощами в пошуку працівників. І ситуація може тільки погіршитися. Причина в тому, що потенціал імміграції з країн зі схожою культурою, таких як Україна та Білорусь, поступово вичерпується.

Також нещодавно Міжнародний валютний фонд провів огляд світової економіки (WEO). За оцінкою МВФ, українські біженці інтегрувалися на ринки праці ЄС значно швидше, ніж попередні хвилі переселенців. Декілька країн уже оцінили рівень зайнятості серед українських громадян в Європі на рівні близько або вище 50%. Даний результат зазвичай досягається лише через п’ять або більше років після прибуття, однак українцям вистачило від 1 до 3 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube