Допомога Україні: в Сенаті США визначилися з датою голосування за законопроєкт

Читать на русском

Американський Сенат проголосує за допомогу Україні протягом наступного тижня

Читать на русском
Сенат США
Сенат готовий зробити наступні кроки для надання допомоги Україні

Американський Сенат проголосує за допомогу Україні протягом наступного тижня

Сенат Конгресу США планує почати розгляд переданого Палатою представників законопроєкту про допомогу Україні у вівторок, 23 квітня. Сенатори від двох партій, які підтримують Україну, вже уклали угоду щодо підтримки документа. Це дозволить максимально швидко прийняти законопроєкт.

Як сказав лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер, Сенат готовий зробити наступний крок у розгляді допомоги. Перше голосування за документом, пише видання Politico, відбудеться 23 квітня у другій половині дня, потім буде витрачено деякий час на обговорення законопроєкту.

Тим часом народний депутат Ярослав Железняк пояснив, чому голосування буде саме у вівторок. За його словами, сенатор Майк Лі, який вже відомий спробами блокувати допомогу Україні, буде намагатися максимально затягнути голосування. Як тільки Сенат розбереться з Лі та його спробами затримати допомогу, він проголосує "за".

"Сенатор Лі (памʼятаєте, саме він затягував голосування минулого разу) – буде намагатися прийняти можливість додавати додаткові поправки у законопроєкт (він вже пакет) про допомогу. Тут треба проста більшість 50+. Далі подолання флібустерства 60+ голосів. Враховуючи що вже є проблема з цим сенатором-республіканцем Лі, то може на день-два і затягнутися. Тобто тоді фінально проголосують десь у четвер 25-го квітня", – спрогнозував він.

Допомога Україні на фінальному етапі

20 квітня після понад шести місяців гальмування Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт щодо допомоги Україні. Україні виділять 61 млрд доларів. Документ був проголосований у пакеті законопроєктів з іноземною допомогою, які також стосуються Ізраїля, Індо-Тихоокеанського регіону та інших потреб в межах національної безпеки США. Законопроєкт отримав 311 голосів: за нього проголосували 210 демократів та 101 республіканець.

На допомогу доведеться чекати від пари тижнів до пари місяців. У Білому Домі кажуть, що не зволікатимуть з допомогою. Те ж саме обіцяють і у Пентагоні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.