США готові негайно озброїти Україну після схвалення допомоги Конгресом - Білий дім

Читать на русском

Америка готується максимально прискоритись зі зброєю для ЗСУ

Читать на русском
США готові передати Україні зброю одразу після схвалення Конгресу
Карін Жан-П'єр і Конгрес США

Америка готується максимально прискоритись зі зброєю для ЗСУ

Ще сьогодні, 20 квітня, американська Палата представників може дати зелене світло виділенню коштів для України. Прихильники пакета допомоги на $60 мільярдів здобули перемогу на попередньому голосуванні. Відтак, США готові почати передавати зброю українцям відразу після схвалення документа Конгресом. 

За словами речниці Білого дому Карін Жан-П'єр, величезним прогресом є те, що Палата представників зрушила питання допомоги України й рухається активно. Україна втрачала щодня через пасивні дії Конгресу.

"Ми говорили, що це надзвичайно важливо, адже вони втрачають позиції через пасивність Конгресу. Ми дуже вдячні, що Палата вживає заходів і діє двопартійно", - підкреслила Карін Жан-П'єр, речниця Білого дому.

Спікер Палати представників Майк Джонсон раніше розділив пакет законодавчих актів, до якого входить фінансування України, на чотири частини.

"Ми будемо голосувати за кожен з цих пакетів окремо", - сказав Джонсон.

Республіканець дотримався свого слова в цьому питанні. Відбулися голосування, і Палата представників, де більшість має його партія, погодилася на подальше просування всіх чотирьох законопроєктів. Окрім України, йдеться про кошти, які мають бути направлені до Ізраїлю та Індо-Тихоокеанського регіону.

США зробили крок у питанні виділення допомоги Україні

Голосування супроводжувалося незвичайними обставинами. Республіканці, шукаючи голосів, звернулися до Демократичної партії, не переконавши при цьому політиків власної партії.

Деякі з республіканців, які були найбільш налаштовані проти спікера, погрожували йому відставкою. Однак наразі вони не здійснили цю погрозу, а демократи все ж таки висловили протест, звинувативши Дональда Трампа, який балотується на повернення до Білого дому, у блокуванні пакета.

У голосуванні, яке відкриває шлях до ухвалення пакета, його прихильники здобули перемогу з рахунком 316 проти 94. 55 голосів проти віддали республіканці. Цей результат свідчить про те, що пакет допомоги Україні може бути прийнятий ще сьогодні. Потім рішення ухвалить Сенат, а Білий дім має бути готовий негайно відправити зброю.

Згідно з Politico, поворот у Палаті представників може бути пов'язаний з тривожним звітом американської розвідки, який, можливо, бачив спікер Майк Джонсон. Цього тижня директор ЦРУ публічно заявив, що Україна без зброї зі Сполучених Штатів може зазнати поразки на полі бою.

Водночас ЗМІ повідомляють про зростання тиску на Майка Джонсона з Центральної та Східної Європи, а також про його зустріч з Дональдом Трампом. Вплив стриманості колишнього президента ЗМІ пов'язують з розмовами, які президент Анджей Дуда провів з ним у Нью-Йорку.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що спікер Джонсон заявив, що готовий ризикнути карʼєрою через допомогу для України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.