Балтійська країна підписала декларацію про наміри приєднатися до ІТ-коаліції
У вівторок, 19 вересня, литовське міністерство оборони оголосили про новий пакет військової допомоги для України. У ньому будуть Системи підриву, радари морського призначення та шведського протитанкового гранатомета Carl Gustaf.
Про литовську військову допомогу йдеться на сайті Міністерства оборони Литви. Заява оборонного відомства здійснена за підсумками 15-го засідання Контактної групи з питань оборони України.
Додатково повідомлено, що з вересня призначені для України танки Leopard будуть на ремонті та обслуговуванні у Литві. Окремо, балтійська країна підписала декларацію про наміри приєднатися до ІТ-коаліції. Країни-учасники планують створять єдину цифрову систему бойового управління та управління оборонними ресурсами Сил оборони України.
"Ми працюємо над створенням коаліції з розмінування. Я закликаю країни, які ще не визначилися, приєднатися до коаліції, надавши навчання, обладнання або фінансову допомогу", - сказав міністр Арвідас Анушауска, підкресливши, що Литва продовжуватиме послідовно підтримувати Україну до перемоги.
Також міністр оборони Литви підтвердив бажання започаткувати коаліцію з розмінування. Цю ідею він обговорив та підтримав міністром оборони Хорватії Маріо Баножичем.
Ручний протитанковий гранатомет Carl Gustaf розроблений в Швеції в 1940-х роках. Він є одним з найпопулярніших гранатометів у світі і знаходиться на озброєнні понад 40 країн.
Це універсальна зброя, яка може використовуватися для ураження різних цілей, включаючи танки, бронемашини, будівлі, фортифікації та живу силу. Гранатомет є практичним і простим у використанні. Він має невелику вагу і розмір, що дозволяє його переносити та використовувати одному бійцеві.
Carl Gustaf є ефективною зброєю, яка може вражати цілі на відстані до 700 метрів. Він оснащений різними видами боєприпасів, які забезпечують ураження цілей з різними типами броні. Гранатомет використовують в ході російсько-української війни. Збройні сили України застосовують його для ураження російських танків, бронемашин і інших цілей.
Гранатомет Carl Gustaf можна заряджати не тільки з казенної частини, але і з дульної частини. Це дозволяє бійцеві продовжувати вести вогонь, навіть якщо граната не вистрілила.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.