Як змінився курс валют станом на 2 листопада
Національний банк України встановив офіційний курс валют на четвер, 2 листопада. За даними регулятора, американський долар знову поступово дешевшає. Водночас у євро дуже різке падіння за добу. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.
Така інформація з'явилася на офіційному порталі Національного банку України. Зазначається, що курс долара США встановлено на рівні 36,27 гривні. Це на 2 копійки менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас курс євро встановлено на рівні 38,23 гривні. Це одразу на 31 копійку менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.
Курс валют 2 листопада:
При цьому необхідно враховувати, що ціни в пунктах обміну валют можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу Мінфін, 2 листопада в середньому купівля долара США відбувається за курсом 37,85 гривні, а продаж — 37,91 гривні. Купівля євро в середньому відбувається за курсом 40,20 гривні, а продаж — 40,40 гривні.
Раніше експерти порталу Мінфін ділилися своїм прогнозом щодо курсу валют на цей тиждень. Аналітики зазначили, що дефіцит пропозиції валюти на міжбанку збережеться, що змушуватиме НБУ продавати долар, якого бракує, практично щодня. Для цього, припускають експерти, Національному банку доведеться витратити від 530 до 820 мільйонів доларів резервів. Котирування долара на торгах перебуватимуть у межах 36,40−36,60 гривень. При цьому пара євро/долар цього тижня перебуватиме в межах коридору від 1,047 до 1,069 доларів за євро, вважають аналітики.
Також експерт з економіки, аудитор Михайло Крапивко вважає, курс євро наступного року залежить, зокрема, від воєнної ситуації в України. Однак експерт переконаний, що європейська валюта не досягне "критичної межі". Також економіст зауважив, що на курс валют може вплинути й законопроєкт №10166, який передбачає спрощення та автоматизацію обліку, а також низький податок - 6%. Однак експерт вважає, що цей законопроєкт не створює стимулів для понад півмільйона осіб, які працюють кур'єрами, таксистами та фотографами: всі, хто вже хотів працювати легально, зареєструвалися в першій групі ФОП, вважає економіст.
"Вони й так платять невеликий податок - 10 відсотків від мінімальної зарплати і звільнені від використання касових апаратів. А хто не хотів легалізувати свою підприємницьку діяльність при таких умовах, той не буде легалізуватися і потім. Тобто стимулів цей законопроект не створює", - зауважив Михайло Кропивко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.