Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
На коливання курсу євро можуть вплинути багато чинників
Очікується, що вартість євровалюти в Україні у 2024 році досягне рівня 43-44 гривні. Але з прогнозами аналітики сьогодні обережні. За словами експертів, на коливання курсу євро можуть вплинути багато чинників. Серед них – законодавчі ініціативи в податковій сфері країни.
Експерт з економіки, аудитор Михайло Крапивко вважає, курс євро наступного року залежить від реальності подій в Україні – воєнної ситуації і всім, що з нею пов’язане. Втім, він прогнозує, що курс євро не досягне критичної межі.
«Думаю, що курс євро залишиться більш-менш стабільним. Можливо, з невеликою корекцією, - сказав Крапивко. - Вона може бути викликаною станом економіки і новими законодавчими ініціативами з податкової політики, якщо вони будуть втілені в життя. Тоді можлива девальвація. Але сподіваюся, що курс євро не досягне критичної межі», - припустив експерт.
Раніше Михайло Крапивко розкритикував новий податковий законопроект, що зареєструвала група депутатів на чолі з Гетманцевим. Нардепи в поясненні до законопроекту № 10166 серед його переваг називають спрощення та автоматизацію обліку, а також низький податок — 6%. А також те, що для цієї категорії самозайнятих не потрібно реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність.
Експерт Михайло Крапивко зауважив, що цей законопоект не створює стимулів для понад півмільйона осіб, які працюють кур'єрами, таксистами та фотографами. Експерт назвав його черговим кроком популізму. Крім того, він звернув увагу на те, що ті, хто хотів бути легалізованим – зареєструвалися у першій групі ФОП.
«Вони і так платять невеликий податок - 10 відсотків від мінімальної зарплати і звільнені від використання касових апаратів. А хто не хотів легалізувати свою підприємницьку діяльність при таких умовах, той не буде легалізуватися і потім. Тобто стимулів цей законопроект не створює», - вважає Михайло Крапивко.
Таке припущення висловив експерт з інвестицій та фінансових ринків Андрій Богатирьов.
Він зауважив, що зростання курсу долара до гривні є майже неминучим. Ймовірно він поступово зростатиме вже з кінця цього року до кінця літа наступного року, після чого НБУ буде змушений вдатися до певних коригуючих дій, щоб уповільнити процес та вберегти економіку від макроекономічних шоків.
На фоні цього євро спочатку просідатиме, а потім наздожене та випередить долар і досягне максимуму у кінці 2024 року орієнтовно на рівні 43-44 грн./євро.
«На даний момент покупати євро більш ризиковано, чим долар, який є більш перспективним інструментом заощаджень з більш ясною та стабільною перспективою. Але у наступному році ближче до середини року вже євро може стати більш привабливим для заощаджень», - прогнозує Богатирьов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.