Долар дешевшає, а євро продовжує летіти вгору: НБУ встановив курс валют на 23 жовтня

Як змінився курс валют станом на 23 жовтня

НБУ оновив курс валют на 23 жовтня
Обмін валюти

Національний банк України встановив офіційний курс валют на понеділок, 23 жовтня. Згідно з даними регулятора, американський долар почав знову дешевшати. Проте європейська валюта відновила подорожчання. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.     

Такі дані з'явилися на офіційному порталі Національного банку України. Зазначається, що курс долара США встановлено на рівні 36,54 гривні. Це на 7 копійок менше, аніж у попередній банківський день. Що стосується євро, то встановлено курс на рівні 38,70 гривні. Це на 5 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.   

Курс валют на 23 жовтня:

  • Долар США - 38,54 гривні;
  • Євро - 38,70 гривні;
  • Польський злотий - 8,67 гривні;
  • Швейцарський франк - 41 гривня;
  • Юань - 4,99 гривні.     

Водночас варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу, який встановлює НБУ. За даними порталу Мінфін, 23 жовтня в середньому купівля долара США відбувається за курсом 37,96 гривні, а продаж - 38,08 гривні. Водночас купівля євро в середньому відбувається за курсом 40,30 гривні, а продаж - 40,45 гривні.

Прогнози експертів

Раніше начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий поділився своїм прогнозом щодо курсу валют на цей тиждень (23-29 жовтня). На думку експерта, курс долара США перебуватиме у рамках 37,5-38,5 гривні за долар. Євро, вважає банкір, триматиметься на рівні 39-42 гривні.

"Щодо "обмінників", то тут до курсу міжбанку імовірно буде додано ще 1-1,5% вартості. Таким чином, очікується, що курсовий коридор збережеться на рівні минулого тижня: 37,5-38,5 гривні за долар та 39-42 гривень за євро", - прогнозує Тарас Лєсовий.     

Також раніше ділилися своїм прогнозом аналітики порталу Мінфін. Експерти зазначили, що зниження курсу долара продемонструвало позицію Національного банку України на зміцнення гривні. Тобто, імпорт для купівлі громадянам, бізнесом та державними структурами стає дешевшим. При цьому експерти зазначають, що багато в чому "зіграла роль" продаж резервів, а також одним з факторів є сплата банками значних сум за депсертифікатами. Адже, пояснюють експерти, за "низького" курсу імпортні товари продаються швидше. Це в результаті змушує Національний банк продавати резерви, щоб покрити дефіцит валюти на ринку. Тобто, вважають аналітики, все "йде по колу".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube