Аналітики поділился прогнозом щодо курсу долара та гривні
Нещодавно Національний банк України скасував фіксований курс валюти. Після цього регулятор контролює ситуацію і в результаті виходить так, що на міжбанку долар США з'являється за доволі низьким курсом. Експерти вважають, що таким чином НБУ не лише усуває диспропорції попиту та пропозиції на ринку, а й поки що підштовхує котирування долара до зниження.
Про це йдеться у свіжому огляді порталу Мінфін. Зазначається, що за рахунок втручання Національного банку за минулий тиждень курс долара США знизився аж на 19 копійок. Станом на 13 жовтня курс встановлено в розмірі 36,5827 гривні. Експерти підкреслюють, що це демонструє позицію НБУ на зміцнення гривні. Тобто, імпорт стає дешевшим для купівлі громадянами, бізнесом і держструктурами.
Водночас аналітики підкреслюють, що багато в чому "зіграла роль" продаж резервів, а також одним з факторів є сплата банками значних сум за депсертифікатами. Адже, пояснюють експерти, за "низького" курсу імпортні товари продаються швидше. Це в результаті змушує Національний банк продавати резерви, щоб покрити дефіцит валюти на ринку. Тобто, вважають аналітики, все "йде по колу".
На думку аналітиків, втрати резервів на підтримку курсу також перекриваються за допомогою грошової підтримки міжнародних партнерів. Проте зростання "негативного сальдо" до торгівлі в умовах війни може обернутися зростанням зовнішніх боргів вже в перспективі року-двох. Після цього, якщо вітчизняна економіка не запрацює повною мірою, це у перспективі 3−5 років після зниження обсягів західної допомоги призведе до пристойної девальвації гривні.
Наразі, зазначають аналітики, чимало фінансистів не поспішають вкладатися безпосередньо в українську економіку. Тому на цей час, вважають експерти, роблема активного фінансування реального сектору економіки України поки що лише посилюватиметься. Водночас у наступні п'ять днів (до 21 жовтня) гривня знову може зміцнитися. Серед факторів аналітики вказують початок періоду сплати податків компаніями.
Проте, на думку експертів, ситуативне зростання обсягів пропозиції валюти з боку експортерів, які продають валютний виторг, за моїми розрахунками, додасть на міжбанку 16−20 жовтня близько 100-150 мільйонів доларів пропозиції. Завдяки цьому Національному банку України буде простіше зміцнювати гривню на валютному ринку.
Експерти зазначають, що офіційний курс долара щодня коливатиметься в межах 2-6 копійок. Курс безготівкового долара, за прогнозом аналітиків, становитиме від 36,30 до 36,55 гривні. Водночас для євро прогнозують курс в межах коридору від 1,042 до 1,065 долара з найбільшими коливаннями з середи до п'ятниці.
Також експерти вважають, що перед 1 листопада, коли очікується засідання Федеральної резервної системи США, на ринку валют можуть бути спекуляції. Експерти передбачають, що вже з цього тижня можуть початися перші спроби розгойдування пари євро/долар на поточних економічних новинах та швидкому вирішенні європейського та американського регуляторів.
Раніше начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий поділився своїм прогнозом щодо курсу валют на 16-22 жовтня. На думку експерта, Національний банк України "гасить" навіть найменші натяки на дисбаланс між попитом та пропозицією на ринку валюти. Завдяки цьому новий режим на міжбанку не став проблемою і причиною для нового різкого злету курсу, вважає аналітик. За прогнозом експерта, курсовий коридор на готівковому ринку впродовж 16-22 жовтня перебуватиме в межах 37,5-38,5 гривні за долар, а також 39-42 гривні за євро.
"Таким чином, можемо припустити, що протягом наступного тижня вагомих змін на готівковому валютному ринку не станеться. Ринок починає жити в нових реаліях "вільного" міжбанку з відповідним курсовим віддзеркаленням на готівковому ринку", - підкреслив банкір.
Також варто нагадати, що аналітики Міжнародного валютного фонду ділилися своїм прогнозом щодо курсу валют в Україні на наступні роки. В МВФ вважають, що потрібно чекати на підвищення до 53,9 гривні за долар. Проте не одразу, а поступово найближчі роки. На думку аналітиків МВФ, курс долара відносно гривні буде змінюватися приблизно таким чином:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.