“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Банкір вважає, що з часом курс на міжбанку може дещо зрости, проте зміни не будуть карколомними
В Україні курс долара у період з 23 до 29 жовтня перебуватиме у рамках 37,5-38,5 гривні за долар. Водночас євро триматиметься на рівні 39-42 гривень за євро. Глобальні зміни на валютному ринку навряд чи можливі.
Як розповів у коментарі Уніан начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий, наступного тижня для міжбанку притаманними будуть незначні коливання курсу. Вони майже збігатимуться зі скасованим фіксованим курсом.
"Щодо "обмінників", то тут до курсу міжбанку імовірно буде додано ще 1-1,5% вартості. Таким чином, очікується, що курсовий коридор збережеться на рівні минулого тижня: 37,5-38,5 гривні за долар та 39-42 гривень за євро", - прогнозує Лєсовий.
З часом курс на міжбанку може дещо зрости, але не варто очікувати, що зміни будуть карколомними. Зростання курсів відбуватиметься поступово, без стрибків. Власне, "керована гнучкість" - це проміжний етап до повернення плаваючого курсу. За очікуванням ринку, до кінця року курс валют може дещо зрости, якщо НБУ вдасться до розширення меж поточних коливань на міжбанку. Синхронні зміни стануться і на готівковому ринку з додаванням до курсу міжбанку ще 1-1,5% вартості валюти.
Ситуація на валютному ринку залежатиме ще від декількох важливих чинників, таких, як розвиток економіки, політика державної кредитної підтримки бізнесу та громадян, розвиток експорту (збіжжя, металопродукція, сировина), макрофінансова допомога країн-партнерів з акцентом на планах надавати фінансову підтримку Україні у 2024 році, а також події на фронті та наслідки можливих ворожих атак на об’єкти енергетичної інфраструктури. За його словами, до кінця жовтня ситуація на валютному ринку залишатиметься більш-менш стабільною з незначними курсовими коливаннями.
"Однак ближче до кінця на ринку цілком можливі зміни - курсові показники можуть дещо зрости. Проте це відбуватиметься поступово і залежатиме від економічних факторів. Адже регулятор чітко розуміє, що в непростих воєнних умовах будь-яке рішення має бути зваженим, наслідки його чітко вирахуваними, щоб запобігти паніці та надмірному ажіотажу", - резюмував Лєсовий.
Національний банк України (НБУ) на 20 жовтня встановив офіційний курс євро на рівні 38,65 гривні, що на 5 копійок дорожче, ніж днем раніше. Офіційний курс долара – 36,61 гривні, що також на 5 копійок дорожче, ніж 19 жовтня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.