Роберта Мецола та Свен Шульце вже у Києві, їх зустрічала делегація на чолі з головою парламенту Русланом Стефанчуком
У четвер, 9 травня, до Києва прибули одразу дві чиновниці з Євросоюзу. В Україну приїхала президентка Європарламенту Роберта Мецола, а також міністерка розвитку Німеччини Свен Шульце. Очікується, що сторони обговорюватимуть співпрацю по різних напрямках, такі як євроінтеграція та енергетика відповідно.
Обох жінок вже зустріла українська делегація на чолі зі спікером парламенту Русланом Стефанчуком. Про це повідомив сам Стефанчук у Facebook.
І Стефанчук, і Мецола відзначили, що Україна сьогодні відзначає День Європи. Це офіційне державне свято, яке призначили минулоріч на 9 травня.
"Наша країна щодня засвідчує свою відданість ідеалам та цінностям демократії. Ідеалам і цінностям, за які мужній, хоробрий та незламний український народ бореться! За право бути вільними! За свою незалежність і свій суверенітет. І цього важливого дня я радий вітати у Києві президентку Європейського парламенту Роберту Мецолу", - написав Стефанчук.
Мецола, в свою чергу, заявила про те, що рада бути в "країні відважних". За словами Стефанчука, Європарламент сьогодні "на передовій підтримки України", і він був першою інституцією в ЄС, яка виступила за надання Україні статусу кандидата на членство в Євросоюзі.
"Європарламент завжди мав сильний голос, коли йшлося про створення міжнародної коаліції на підтримку нашої боротьби за свободу та європейські цінності, коли йшлося про постачання зброї в Україну та посилення санкційного тиску проти Росії. І Україна завжди це цінуватиме", - заявив голова Верховної Ради.
Що ж до Свен Шульце, то її візит не був оголошений заздалегідь та став сюрпризом для журналістів. За інформацією німецьких ЗМІ, її перемовини з владою в Києві будуть зосереджені на розширенні та відновленні українських енергомереж за допомогою Німеччини, а також підготовки кваліфікованих енергетиків у ФРН.
Нагадаємо, що День Європи - це свято, яке відзначається в Європі 9 травня. Воно символізує мир та єдність всього європейського континенту. Вперше його стали святкувати у 1964 році.
Що ж до України, то у нас значний період незалежності 9 травня святкувався День перемоги, як було за радянських часів. Варто розуміти, що перемога у війні з нацизмом мала місце 8 травня, після офіційної капітуляції гітлерівської Німеччини. Однак через різницю в часових поясах у Москві про це дізналися вже 9 травня.
З 2014 року в Україні почалися дискусії, наскільки правильним є святкування цього дня, адже він має яскраво виражене радянське коріння та використовується кремлівським режимом як ідеологічна "скрєпа" для імперської та реваншистської політики РФ з її "можем повторить".
Минулого року, вже після початку повномасштабної війни, український парламент законом встановив, що 8 травня є єдиним Днем пам'яті та перемоги – єдиною датою, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. З 2023 року в Україні 9 травня остаточно відзначається виключно День Європи.
Нагадаємо, на тогорічний День Європи в Україну приїздила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. Вона зустрічалася з головою держави та парламентською делегацією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.