Герцогиня Единбурзька Софі зустрілась з президентом України Володимиром Зеленським і його дружиною Оленою в рамках руху Запобігання сексуальному насильству під час конфлікту
У вівторок, 30 квітня, до Києва прибула член королівської родини Великобританії герцогиня Единбурзька Софі - дружина молодшого сина покійної королеви Єлизавети II. Вона зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським та його дружиною Оленою, щоб обговорити найефективніші способи підтримки тих, хто пережив сексуальне насильство під час війни. Як і перша леді України, герцогиня є активісткою цього руху.
Це перший візит в Україну члена королівської сімʼї Великобританії від початку російського вторгнення 2022 року, повідомляє сайт Міністерства закордонних справ цієї країни. Герцогиня також зустрілася з людьми, які пережили сексуальне насильство, щоб допомогти їм.
"Сьогодні був щасливий день, бо я нарешті змогла потрапити в Україну. Але це водночас і сумний день, тому що, звичайно, це означає, що, поки я тут, я дізнавалася все більше про ситуацію в усіх її реаліях, які, звичайно, сумні. Людська ціна війни дуже реальна, і я знаю, що всі тут відчувають це дуже гостро", - прокоментувала свій візит висока гостя.
Герцогиня Софі також зустрілася з президентом Володимиром Зеленським та першою леді Оленою Зеленською, щоб обговорити найефективніші способи підтримки тих, хто пережив сексуальне насильство під час війни. За словами герцогині, для неї важливо було зустрітися з першою леді України. Вони обговорюють облаштування в Україні спеціальних центрів, куди постраждалі можуть звертатися, аби знайти лікарську, психологічну і юридичну підтримку.
Також герцогиня Софі наголосила про важливість документування скоєного воєнного злочину росіян. Вона висловила надію, щол вони понесуть за це відповідальність.
Від початку повномасштабної війни в Україні зареєстровано 274 провадження за статтею про сексуальне насильство, повʼязане з конфліктом. Нерідко ці справи поєднані з обвинуваченням воєнних злочинців у тортурах. Також жертвами ґвалтівників-окупантів стають діти: про сексуальне насилля нерідко розповідають неповнолітні, яких вдалося повернути після російської депортації.
Це число аж ніяк не точне - йдеться лише про офіційно зареєстровані випадки й відкриті кримінальні справи, насправді статистика у десятки разів більша. Але зафіксувати левову частку неможливо, оскільки злочини відбулись і відбуваються здебільшого на окупованих територіях. Друга причина - багатьом жертвам психологічно важко згадувати ці жахіття, тому вони не звертаються із заявою до правоохоронців, бажаючи усе якнайшвидше забути.
Нагадаємо, в Україні виплатять компенсацію жертвам сексуального насилля у розмірі 300 євро - таку суму назвав омбудсмен Дмитро Лубінець.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.