До Києва в день масованого ракетного удару прибув найвищий військовий керівник НАТО: подробиці

Генерал закликав бути оптимістами, однак звернувся до партнерів і заявив про невідкладну допомогу, яка потрібна країні прямо зараз

Роб Бауер в Україні 21 березня 2024 року
Роб Бауер побував на Київському безпековому форумі

Найвищий представник НАТО в оборонних справах, генерал Роб Бауер, у четвер, 21 березня, коли рф масовано атакувала столицю, завітав до Києва. Він став першим керівником Альянсу, що відвідав Україну після повномасштабного вторгнення рф. Роб Бауер уже виступив на Київському безпековому форумі.

Про це повідомляється на сайті НАТО. Бауер у промові заявив, що його присутність свідчить про зближення Альянсу та України.

Генерал висловив подяку за можливість відвідати Україну та провести зустрічі з українськими політичними й військовими лідерами. Він наголосив на глибокій повазі до мужності та сили українців, проявленої як на полі бою, так і за його межами.

Бауер також сказав, що має намір робити все можливе, щоб Україна стала повноправним членом Альянсу.

"Мій візит ─ перша військова делегація НАТО, яка відвідала Україну після широкомасштабного вторгнення ─ є свідченням того, що НАТО та Україна ближчі, ніж будь-коли. З кожним днем ​​ми стаємо ближчими", - сказав він.

Також голова Військового комітету НАТО у своїй промові наголосив, що песимістичні настрої не сприяють перемозі у війні. Він впевнений, що Україна спроможна перемогти.

"Попри всі страждання, попри всі руйнування, Україна залишається суверенною державою. Ви неймовірно сильні. Світ це бачить. Росія це знає. Це аж ніяк не легка боротьба. Але хоча світ, можливо, був надто оптимістичним у 2023 році, ми не повинні робити ту ж помилку, ставши надто песимістичними у 2024 році. Песимісти не виграють війни. І якщо подивитися на факти, то є всі підстави бути впевненими в спроможності України досягти успіху", - додав Бауер.

Бауер також згадав масований ракетний обстріл 21 березня та закликав до невідкладної підтримки України. Він сказав, що країни-члени НАТО та інші держави світу вже надають значну допомогу, яка суттєво змінила ситуацію на краще. Однак генерал зазначив, що Україна потребує ще більшої міжнародної підтримки для досягнення своїх цілей.

"Єдине, що вам потрібно… це наша допомога. Члени НАТО та багато інших країн у всьому світі надають безпрецедентну підтримку Україні, і це принесло реальні зміни. Але Україна потребує ще більшої підтримки. І це потрібно зараз", - заявив генерал.

 Ракетна атака 21 березня

Ранок в четвер, 21 березня, розпочався з масштабної повітряної тривоги й повідомлень від Повітряних сил про ракетну небезпеку від Ту-95. Більшість цілей летіли на українську столицю. Та, завдяки силам ППО, всі ракети були збиті. Однак, на жаль, не обійшлося без постраждалих та руйнувань. У Києві уламки ракет впали у трьох районах.

У Подільському:

В результаті падіння уламків на територію нежитлової забудови сталося загоряння на трансформаторній підстанції. Також було зафіксовано займання на даху нежитлової двоповерхової будівлі.

У Шевченківському:

Багатоповерховий житловий будинок був пошкоджений вибуховою хвилею, там вибиті вікна, в одній квартирі була пожежа. З будинку евакуювали мешканців. Крім того, ліквідовано загоряння трьох автомобілів. Також було зафіксовано падіння уламків на територію житлової забудови.

У Святошинському:

Пошкоджено багатоповерхівку, на неї впали уламки та вибуховою хвилею пошкоджено вікна на 4-му поверсі. Крім того, пошкоджено дитячий садок.

Вже відомо про 15 постраждалих. П'ятеро з них знаходяться у лікарні.

У зв'язку з наслідками ракетної атаки у Святошинському та Шевченківському районах Києва, у цих районах розгорнули гуманітарні штаби. Мешканці пошкоджених будинків можуть звернутися за допомогою.

Штаб у Святошинському розгорнуто на базі Дитячого навчального закладу № 463, що знаходиться за адресою: вулиця Академіка Доброхотова, 24-А.

У Шевченківському районі гуманітарний штаб діє на базі школи № 286, яка розташована за адресою: провулок Делегатський, 1/28.

Крім того, є руйнування на Київщині. Також відомо про четверо постраждалих. Всім надається необхідна допомога.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чому безпілотники — це майбутнє? Як можна розібрати найбільшу армію у світі на молекули за умови високопрофесійного особового складу, мінімальної кількості артилерії та використання безпілотників? На ці запитання відповість Ярослав Олійник.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube