До 50% військовозобов'язаних співробітників: у Верховній Раді представили нову модель економічного бронювання

Читать на русском

Серед основних умов бронювання вказана відсутність податкових боргів і сплата військового збору

Читать на русском
Мобілізація
Бізнесу хочуть дозволити бронювання своїх співробітників від мобілізації

Серед основних умов бронювання вказана відсутність податкових боргів і сплата військового збору

У Верховній Раді продовжують обговорювати нові моделі бронювання працівників. Серед іншого пропонується дати можливість бізнесу бронювати до 50% своїх військовозобов'язаних співробітників. Проте така бронь не даватиме дозволу для виїзду за кордон.

Таку модель запропонував голова комітету ВР з економічного розвитку Дмитро Наталуха, повідомила Європейська бізнес-асоціація. Зазначається, що розробка концепції моделі економічного бронювання відбувається паралельно з роботою над основним законопроєктом про мобілізацію.

Серед основних умов бронювання вказана відсутність податкових боргів і сплата військового збору на кожного працівника за формулою 1,5% від зарплати плюс фіксована ставка в розмірі 20 000 грн/місяць. Для ФОПів діятиме додаткова вимога - надання довідки про наявність обороту на суму, не меншу за вартість трьох місяців бронювання.

Компанія може самостійно обрати, яких працівників забронювати, але економічна бронь не даватиме дозвіл на виїзд за кордон.

Як відбуватиметься бронювання?

  • Підприємство вносить відомості про працівників на електронному порталі, надає квитанцію про сплату збору, у разі ФОП - довідку про рух коштів.
  • Податкові органи в онлайн-режимі підтверджують відсутність заборгованості, відбувається онлайн-перевірка заброньованої особи.
  • Людина отримує жовтий QR-код, що підтверджує бронювання.
  • Заброньований відвідує ЦНАП, де оновлює дані (на це відводиться до 60 днів) і валідує бронювання.
  • Заброньований працівник отримує зелений QR-код, що підтверджує його бронювання.

Законопроєкт про мобілізацію

Комітет Верховної Ради завершив розглядати усі правки щодо проєкту закону. За словами Федора Веніславського, наступного тижня є усі шанси завершити законопроєкт на рівні комітету та надати його громадянам для широкого ознайомлення. Нещодавно Комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки відхилив поправки, які стосуються бронювання військовозобов'язаних, що отримують певну зарплату і платять податки. Йдеться про відстрочку для працівників, які отримують офіційну зарплату понад 35 тисяч гривень.

Нагадаємо, що Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що наразі потреба в мобілізації, яка раніше оцінювалася у 500 тисяч військових, суттєво зменшилася. Але захисники, які прийшли воювати у лютому 2022 року, потребують відпочинку та лікування. Зараз переглядається чисельність певних військових частин, які не беруть участі у бойових діях, на підставі аудиту їхньої діяльності.

2 квітня Зеленський підписав законопроєкт про зниження мобілізаційного віку. Відтепер до армії зможуть забирати чоловіків від 25 років. Раніше цей вік складав 27 років. При цьому сам закон Верховна Рада ухвалила ще в 2023-му. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.