Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Лу Шайє поставив під сумнів суверенітет колишніх радянських республік - Україна та Естонія вже відреагували на його заяву
Посол Китаю у Франції Лу Шайє вважає, що колишні радянські республіки не є цілком легітимними. Бо їхній статус після розпаду СРСР не закріпили жодною угодою, яка б відповідала міжнародному праву. Українські дипломати жорстко відповіли йому на це. А МЗС Естонії заявило, що викличе до себе посла Китаю для надання роз'яснень. У відомстві хочуть знати, чи є ці слова офіційною позицією Пекіну, чи посол сказав їх від себе особисто.
Заяву про сумнівний суверенітет китайський дипломат сказав під час інтерв'ю, яке розмістив у своєму Twitter. Мова йшла про війну в Україні, і Лу Шайє сказав, що ця країна, як і інші колишні республіки Радянського Союзу, є сумнівними державними утвореннями з огляду міжнародного права.
"Колишні радянські країни не мають ефективного статусу в міжнародному праві. Тому що немає відповідної міжнародної угоди, яка б ратифікувала їх статус", - заявив китайський дипломат.
На питання, чий Крим, Шайє відповів, що все не так просто.
"Це залежить від того, як сприймати проблему. Адже півострів Крим був російським спочатку", - сказав він.
Посол України у Франції Вадим Омельченко саркастично відповів китайському колезі. Він пояснив, що радянської імперії вже давно не існує, історія рухається далі. І що для китайського посла було б добре краще вчити географію.
"Або є очевидні проблеми з географією. Або такі заяви йдуть всупереч з позицією китайської столиці щодо зусиль з відновлення миру в Україні на основі міжнародного права і цілей і принципів Статуту ООН. Тестове питання "Кому належить Крим?", як завжди, є показовим. Наступного разу добре було б розширити його питанням "Кому належить Владивосток?". Тут немає місця двозначності. Крим – це Україна", - написав Омельченко у своєму Twitter.
Також Мністерство закордонних справ Естонії повідомило, що викличе посла Китаю для роз'яснення, адже ця країна також була республікою колишнього Радянського Союзу. І такі заяви для неї неприйнятні.
"Сумно, що представник Китайської Народної Республіки дотримується таких поглядів. Така позиція незрозуміла", – заявили в МЗС Естонії.
Нагадаємо, днями міністр оборони Китаю похвалив володимира путіна. він сказав, що російський президент "піклується про мир в усьому світі".
Інформатор також писав, що Китай підтримав пропозицію президента Франції Макрона розпочати мирні переговори між Україною та росіїю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.