Імпульсивне рішення путіна шантажувати світ голодом може мати дуже негативні наслідки для росії
Вихід росії з Чорноморської зернової ініціативи може означати для росії втрату "нейтралітету" країн глобального Півдня відносно війни проти України, а, можливо, навіть - прихильність Китаю. Про це йдеться у статті Інформатор Україна "Після вибуху на Кримському мосту путін оголосив про скасування зернового коридору...".
Поки діяла "зернова угода", українське зерно постачалось до Африки, Латинської Америки та Азії. Імпульсивне рішення путіна про остаточний вихід з неї, яке він прийняв, ймовірно, що у відповідь на вогневе ураження Кримського мосту, може вийти йому самому боком. Адже росія таким чином підриває продовольчу безпеку цих країни: створює загрозу голоду та соціальних потрясінь. Про це попереджав радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван в інтерв’ю CBS.
"Якщо вона (рф - ред.) вийде з неї, решта світу подивиться на це і скаже, що росія відвернулась від потреб країн глобального Півдня, Африки, Латинської Америки та Азії в необхідному їм продовольстві за доступними цінами. І я думаю, що в майбутньому це буде коштувати росії величезних дипломатичних витрат", - заявив Салліван.
Подорожчання зерна на світових ринках може спровокувати різке зубожіння та, навіть, голод у бідних державах Африки та Близького Сходу.
Рішення росії не допустити відновлення "зернової угоди" неминуче спричинить значні втрати на політичній арені. Країни Глобального Півдня намагаються в російсько-українській війні зберігати нейтралітет, не дотримуються західних санкції, тим самим підтримуючи економіку рф.
Щойно пролунала інформація про те, що росія припиняє роботу "зернового коридору", як з’явився коментар від МЗС КНР про те, що вони хотіли б продовжити ініціативу. Для перенаселеного Китаю здорожчання харчових продуктів на світових ринках абсолютно ні до чого.
"Китай сподівається, що чорноморська зернова ініціатива й надалі буде збалансованою та повністю реалізованою… Китайська сторона готова посилити комунікацію та співпрацю з усіма сторонами для сприяння більшому міжнародному консенсусу та забезпечення глобальної продовольчої безпеки", — повідомила речниця МЗС Китаю Мао Нін, передає Anadolu.
Тож "зернова угода", ймовірно, буде продовжена, хоч як би не хотілося путіну протилежного. Водночас варто очікувати, що москва зможе виторгувати за це певні преференції.
Ми писали про те, що ЄС за ініціативи ООН розглядав поступки російському банку заради "зернової угоди". Йдеться про відновлення підключення до SWIFT. Ми також розповідали, що президент Туреччини Ердоган у п’ятницю заявив, що він та путін дотримуються однієї думки щодо продовження дії "зернової угоди".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.