Держдеп США: Росія застосовує заборонену хімічну зброю проти ЗСУ

Читать на русском

Завдяки хімічній зброї окупанти, ймовірно, намагаються досягти тактичних переваг на полі бою

Читать на русском
Хімічна зброя
Війська Росії регулярно порушують Конвенцію про заборону хімічної зброї

Завдяки хімічній зброї окупанти, ймовірно, намагаються досягти тактичних переваг на полі бою

Державний департамент США підтвердив, що російські окупанти застосували українських військових заборонену хімічну речовину хлорпікрин. Такі інциденти не є поодинокими. Тому США наклали санкції на компанії та відомства, які мають причетність до розробки хімічної зброї Росії.

Про це йдеться у документі, що пояснює введення проти Росії нових санкцій, які оголосили 1 травня. У держдепі США заявили, що росіяни регулярно порушують Конвенцію про заборону хімічної зброї.

"Використання таких хімікатів не є поодиноким інцидентом і, ймовірно, викликане бажанням російських військ витіснити українські сили з укріплених позицій і досягти тактичних переваг на полі бою", - йдеться у повідомленні.

В результаті Держдеп США наклав санкції на Війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту Міноборони Росії, Науково-дослідний інститут прикладної акустики та 48-й Центральний науково-дослідний інститут Міноборони. Під санкції також потрапили чотири компанії з програми хімічної зброї Росії.

До слова, згаданий Держдепом США хлорпікрин шкідливий для людини. Він може всмоктуватися системно при вдиханні, ковтанні та шкірі. У високих концентраціях сильно подразнює легені, очі та шкіру. Цю хімічну зброю використовували німецькі війська під час Першої світової. Про застосування зброї з цим хімікатом також неодноразово повідомляли українські військові. Конвенція про хімічну зброю заборонила військове застосування хлорпікрину.

США ввели нові масштабні санкції проти РФ

У середу, 1 травня, США розширили список санкцій проти фізичних та юридичних осіб з РФ, які сприяють зростанню військово-промислової галузі Росії. Метою санкцій є обмеження доступу росіян до товарів, необхідних для ведення війни в України, а також скорочення доходів Кремля. Всього під санкції потрапило 300 компаній та фізичних осіб.

До цього списку обмежень увійшла одна з найбільших авіакомпаній Росії "Побєда", а ще автозавод "Урал" та завод "Протон". Торкнулись санкції ще й компаній з країн, які допомагають РФ у війні, а саме Туреччини, Китаю, Словаччини, Бельгії та Киргизстану. Вони допомагали Росії обходити західні санкції та розвивати військове виробництво.

Нагадаємо, водночас США послабили санкції для низки російських банків. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.