NYT: Окупанти за тиждень захопили шість сіл на Донбасі, на ЗСУ чекає важкий період

Читать на русском

Росія готується розпочати новий широкомасштабний наступ наприкінці травня або на початку червня та продовжить атакувати позиції ЗСУ найближчими тижнями

Читать на русском
Ситуація на фронті
Ускладнило ситуацію на фронті просування окупантів до села Очеретине

Росія готується розпочати новий широкомасштабний наступ наприкінці травня або на початку червня та продовжить атакувати позиції ЗСУ найближчими тижнями

Російські війська захопили близько шести сіл на Донбасі протягом останнього тижня. Це підкреслює погіршення ситуації в регіоні для українських бійців, які чекають на давно необхідну американську військову допомогу. Попереду на Україну чекають важкі тижні, вже скоро очікується широкомасштабний наступ загарбників.

Про це пише The New York Times. Військові експерти кажуть, що нещодавні успіхи Росії показують, що та хоче використати "вікно можливостей", щоб продовжити атаки до того моменту, коли перша партія військової допомоги США прибуде в Україну.

Глава Українського центру безпеки і співробітництва Сергій Кузан заявив, що українське командування змушене було зробити "вибір між поганою ситуацією та ще гіршою". В результаті вирішило втрачати території, а не солдатів.

NYT наголошує, що ще більше ускладнило ситуацію на фронті просування окупантів до села Очеретине. Російським військам вдалося прорвати північну частину цієї лінії оборони.

"Незрозуміло, чи російські сили отримали повний контроль над Очеретиним", - підкреслює The New York Times.

Наступ на Часів Яр

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) заявили у неділю, 28 квітня, що досягнення Росії в Очеретиному поставили російське командування перед вибором: продовжувати наступ на захід у напрямку Покровська або наступати на північ у напрямку Часового Яру. Це місто окупанти невпинно атакують останніми тижнями.

У наступі на Часів Яр, за даними українських чиновників, бере участь близько 25 тисяч російських військових. Часів Яр лежить на стратегічній висоті. У звіті ISW за неділю йшлося, що російські сили наразі мають можливості досягти значних в оперативному відношенні здобутків поблизу Часового Яру.

"Його захоплення (Часового Яру. - Ред.) поставило б місто Костянтинівка на лінію прямого вогню Москви. Місто є головним пунктом постачання українських сил на більшій частині східного фронту", - пише видання.

Попереду важкі тижні

Військовий експерт Сергій Кузан сказав, що просування Росії продовжуватиметься найближчим часом, залежно від того, наскільки швидко та в якому обсязі надійде західна допомога. В NYT нагадали, що минулого тижня США заявили, що терміново передадуть Україні перший мільярд доларів зі свого нового пакету військової допомоги. Ця партія включатиме зенітні ракети Stinger та інші боєприпаси протиповітряної оборони, протитанкові керовані ракети Javelin і 155-міліметрові снаряди.

"Але чи досягнуть ці запаси поля бою достатньо швидко, щоб зупинити наступ Росії, залишається невідомим", - пише видання.

Військові експерти заявили, що Росія готується розпочати новий широкомасштабний наступ наприкінці травня або на початку червня і що вона продовжить атакувати найближчими тижнями. Український командир Володимир Біцак заявив в ефірі національного телебачення в понеділок, 29 квітня, що Росія розгорнула чотири батальйони біля кордону з Сумською областю на північному сході України. А генсек НАТО під час візиту до Києва 29 квітня заявив, що багато місяців, які знадобилися Конгресу для схвалення нової військової допомоги Україні, і неспроможність Європи вчасно доставити боєприпаси призвели до "серйозних наслідків на полі бою".

"Йдеться про життя і смерть. Коли ми не діємо так, як повинні, тоді українці платять ціну", - сказав Столтенберг під час пресконференції в українській столиці.

Ситуація на фронті складна

У неділю, 28 квітня, головком Олександр Сирський повідомив, що ситуація на фронті загострилась. За його словами, намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорвати лінію фронту, ворог зосередив основні зусилля на декількох напрямках, створивши значну перевагу в силах та засобах. Росіяни активно атакують по всій лінії фронту, на деяких напрямках мають тактичні успіхи.

Повідомляється, що наразі Росія шукає напрямки для нового масштабного наступу. Зараз у ворога є кілька варіантів щодо того, який саме тактичний напрямок обрати. Проте поки що залишається незрозумілим, де саме окупанти зосередять свої зусилля.

Але видання FT та Bild з посиланням на співрозмовників у ГУР пишуть, що серед вірогідних цілей Росії є Харків. На це місто можуть рушити від 20 до 40 тисяч окупантів.

Нагадаємо, ISW спрогнозував, як далеко просунеться наступ РФ улітку та коли чекати контрнаступу ЗСУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.