ISW: просування армії РФ сповільнилось, далі ворог може піти на Торецьк

Зараз російські війська накопичують сили для продовження наступальних дій, вважають аналітики

Армія РФ, фронт
Скільки триватиме ця пауза, невідомо

За даними Інституту вивчення війни (ISW), просування російської армії на фронті сповільнилось. Зараз ворог готує резерви для спроби наступу на північ від Авдіївки в напрямок Торецька. Таким чином загарбники хочуть доповнити свої наступальні операції неподалік від Часового Яру.

Зокрема, в ISW стверджують, що 30 квітня біля Авдіївки армія РФ вперше за кілька днів не здійснила жодних підтверджених наступів. Однак українська сторона каже, що на напрямку Бахмут-Часів Яр ворог здійснив більше атак, ніж поблизу Авдіївки. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни від 1 травня.

Ранкові та вечерні зведення Генштабу ЗСУ 30 квітня свідчили, що за добу Сили оборони відбили 47 атак ворога на Авдіївському та 57 атак на Бахмутському напрямку. Найбільше атак РФ здійснила в напрямку Часового Яру. Водночас з 20 квітня російські війська намагаються наростити тактичний успіх неподалік від Очеретиного та Новокалинового (північний захід та північ від Авдіївки), однак 30 квітня темпи цих маневрів сповільнилися.

В Інституті пояснили, що Часів Яр може стати плацдармом для наступу армії РФ на Дружківку та Костянтинівку - міста, які виконують функцію фортець для чотирьох великих міст Донеччини. Однак скоріше за все ворогу знадобиться більш тривала пауза для підсилення підрозділів та передислокації військ у район Очеретиного. Це буде необхідно противнику, якщо він вирішить просуватися на північ до Торецька. 

Інші ключові висновки ISW за 30 квітня

  • За даними російських джерел, в ніч з 29 на 30 квітня українські війська завдали удару по цілях в окупованому Криму зенітно-ракетними комплексами MGM-140 ATACMS малої дальності.
  • Міністр закордонних справ Таджикистану Сироджиддін Мухріддін висловив обурення поводженням російської влади з мігрантами з Центральної Азії, зокрема громадянами Таджикистану. Він зазначив, що посилення контролю за мігрантами, які проживають в Росії і в'їжджають до неї після теракту в "Крокус Сіті Холі" 22 березня, продовжує створювати напругу у таджицько-російських відносинах.

  • Колишній прем'єр-міністр Грузії та засновник політичної партії "Грузинська мрія" Бідзіна Іванішвілі повторив низку стандартних інформаційних операцій Кремля під час свого першого публічного виступу після оголошення про повернення в грузинську публічну політику в грудні 2023 року.

  • Нещодавно російські війська здійснили підтверджені просування поблизу Кремінної, Часів Яру та Роботиного.

  • Міноборони РФ повідомилоло 30 квітня, що російський віце-прем'єр-міністр і міністр промисловості і торгівлі Денис Мантуров і перший заступник міністра оборони Руслан Цаліков оглянули полігон для випробування безпілотників у невстановленому районі окупованої України.

  • Розслідування російського опозиційного видання "Важные истории" звинувачує призначену Кремлем уповноважену з прав дитини Марію Львову-Бєлову та її сестру в депортації дорослих українців з особливими потребами до РФ.

Росіяни готуються до масштабного наступу

Напередодні видання FT та Bild з посиланням на анонімних співрозмовників у ГУР повідомили, що російські війська невдовзі можуть піти у масштабний наступ. Серед вірогідних цілей - Харків. На це місто можуть рушити від 20 до 40 тисяч окупантів.

Наступальнії дії РФ очікуються в травні-червні цього року. Раніше керівник ГУР Кирило Буданов публічно попередив, що всередині травня - в червні на Україну чекає важкий період, при чому це стосується не тільки подій на фронті. Водночас начальник воєнної розвідки запевнив, що катастрофи не очікується.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube