“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Тим часом росіяни продовжують просуватися
Лише 15% військовозобов'язаних українців наразі беруть участь у бойових діях. Це викликає серйозну проблему, адже країні не вистачає солдатів, щоб ефективно протистояти російським окупантам. Про це пише німецьке видання Bild.
За інформацією журналістів, росіянам протягом останнього тижня вдалося захопити кілька населених пунктів на Донбасі та Харківщині. Ці дані не були офіційно підтверджені Генштабом ЗСУ, проте свідчать про певні успіхи ворога.
Тим часом українські військові на передовій скаржаться на дефіцит не лише боєприпасів та зброї, але й кваліфікованих кадрів. Їм бракує людей, які вміють ефективно використовувати наявне озброєння, що негативно впливає на обороноздатність країни.
За останній тиждень російським військам вдалося захопити близько шести сіл на Донбасі. Видання The New York Times пише про важкі тижні для України, адже очікується широкомасштабний наступ з боку окупантів. Військові експерти вважають, що недавні успіхи Росії свідчать про прагнення ворога скористатися "вікном можливостей" для продовження атак до того, як в Україну прибуде перша партія військової допомоги США.
За словами глави Українського центру безпеки і співробітництва Сергія Кузана, українське командування було змушене зробити "вибір між поганою ситуацією та ще гіршою". В результаті було прийнято рішення втрачати території, щоб зберегти життя солдатів.
NYT також наголошує, що ситуацію на фронті ще більше ускладнило просування окупантів до села Очеретине. Російським військам вдалося прорвати північну частину цієї лінії оборони.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.