Держслужбовці зможуть залишити межу України виключно через службове відрядження
27 січня Кабінет міністрів вніс зміни до Правил перетинання державного кордону. В них значно розширили списки тих, кому під час воєнного стану заборонено залишати межі України - це всі державні службовці. Органи державної влади центрального та місцевих рівнів мають подати списки до Державної прикордонної служби зі списками осіб, яким заборонено вільно виїздити за кордон під час воєнного стану. Віднині вони зобов’язані перетинати державний кордон виключно на підставі відповідних рішень про службові відрядження.
Крім високопосадовців найвищого ешелону до переліку увійшли також і депутати місцевих рад та керівники структурних підрозділів місцевого самоврядування і бюджетних установ.
Отже, до переліку таких посад увійшли:
"У виняткових випадках пропуск через державний кордон жінки та/або чоловіка, який є одиноким батьком, з числа зазначених у цьому пункті осіб, які мають дитину/дітей віком до 18 років (включно), під час їх виїзду за межі України з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, або для супроводження таких дітей для виїзду за межі України здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів", - йдеться в урядовому рішенні.
В Україні близько 24,5 тисяч депутатів місцевих рад різного рівня, серед них чимало жінок, багатодітних батьків, пенсіонерів. Не менше їх і серед керівників бюджетних установ - управлінь Пенсійного фонду та соціальних служб. До того ж більшість функцій місцевих рад на період війни передано місцевим військовим адміністраціям, сесії рад відбуваються з меншою періодичністю, і жінки-депутати можуть вже перебувати за кордоном з дітьми. За українським законодавством заробітної плати з державного бюджету депутати місцевих рад не отримують.
Нагадаємо, воєнний стан в Україні введено Указом президента 24 лютого 2022 року через військову агресію Росії. З того часу дія воєнного стану постійно подовжується на 90 днів відповідними президентськими Указами.
Раніше ми писали, що наприкінці грудня Кабінет міністрів затвердив нові правила військового обліку. У зв’язку з тим, що в Україні продовжується загальна мобілізація та воєнний стан, чи розповсюджуються ці правила на всіх чоловіків? Чи треба ставати на військовий облік чоловікам-ВПО? Роз’яснив експерт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber