Депортованого з Маріуполя українського підлітка збираються мобілізувати на війну від рф: хлопець вже отримав повістку

У росії вручили повістку депортованому з тимчасово окупованого Маріуполя 17-річному українцю Богдану Єрмохіну

Богдан Єрмохін
Кричущий випадок депортації і мобілізації трапився з українцем Богданом Єрмохіним

У росії 17-річного підлітка Богдана Єрмохіна, якого окупанти депортували з тимчасово окупованого Маріуполя до рф, викликали до російського військкомату. Він має з'явитися туди в грудні, одразу після настання повноліття. У Мінреінтеграції розповіли історію хлопця і закликають міжнародну спільноту терміново посприяти у поверненні його в Україну. 

За даними віцепрем’єрки Ірини Верещук, в Україні на Богдана чекає прийомна сім'я, з якою його розлучили. 

"Богдан – дитина-сирота, йому лише 17. У серпні 2022 року він був внесений до Єдиного реєстру осіб, в тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку зі збройною агресією рф проти України. На початку війни хлопець перебував на повному державному забезпеченні, оскільки навчався в Маріупольському вищому металургійному професійному училищі та проживав у гуртожитку училища в місті Маріуполь. Під час захоплення міста російські військові перемістили його разом з іншими дітьми до москви. Звідти перевезли до дитячого санаторію "Поляна" в московській області. А в липні 2022 року, попри наявність законного опікуна, його передали під опіку в російську сім’ю", - пишуть в Мінреінтеграції.

За словами Богдана, йому видали російський паспорт і влаштували на навчання. У квітні 2023 року хлопець намагався повернутися в Україну, однак його затримали на кордоні з білоруссю і повернули назад до прийомної сім’ї. З вимогою повернути Богдана в Україну було направлено вже 4 офіційні листи:

  • двічі від віцепрем’єр-міністра України Ірини Верещук до уповноваженого з прав людини в рф;
  • від Національного інформаційного бюро до Голови Бюро Центрального агентства з розшуку МКЧХ і в копії до Голови Центрального агентства з розшуку Міжнародного комітету червоного хреста (МКЧХ) та Голови делегації МКЧХ в Україні;
  • від Мінреінтеграції до Голови делегації МКЧХ в Україні.

Відомо, що хлопець вже отримав повістку про явку до військкомату московської області. 19 листопада Богдану виповниться 18 років і після цього, ймовірно, його відправлять до російської армії. 

"Цього не можна допустити. Я звертаюся до світової спільноти, до Міжнародного кримінального суду з проханням дати правову оцінку діям російської влади. А також прошу міжнародних лідерів допомогти у поверненні нашого хлопця, якого незабаром змусять воювати проти своєї ж країни", – наголошує Віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Що відомо про злочини рф з вивезенням українських дітей 

За офіційними даними української влади, з 24 лютого 2022 року з України до росії депортували 19 546 дітей. Однак реальна кількість сягає сотень тисяч. Як стверджують в Офісі дитячого омбудсмена кількість незаконно вивезених дітей сягає 250 тиcяч. Доля всіх вивезених з України дітей досі достеменно невідома. За даними сайту Children of War, ідентифіковано 19 546 депортованих дітей до росії. Тільки 386 неповнолітніх українців вдалося повернути.

Їхні розповіді після повернення дали змогу визначити сценарії викрадення українських неповнолітніх громадян та дій представників російської федерації щодо них. На прикладі історій кількох дітей радник – Герасимчук розповіла про п’ять сценаріїв вивезення. Перший – коли росіяни примусово переміщують дітей після вбивства їхніх батьків. Другий сценарій – дітей вилучають безпосередньо з родини. Третій – розділення дітей і батьків під час фільтрації. Четвертий сценарій – створення непридатних для життя умов і пропозиція передати дітей на оздоровлення та відпочинок. І п'ятий – вивезення дитячих закладів у повному складі.

Нагадаємо, Єврокомісія та Польща разом почали займатися пошуком викрадених росіянами українських дітей. Крім того, з Часового Яру вдалося евакуювати всіх дітей. Також Інформатор писав, чому світ не зможе проігнорувати рішення МКС та як змінилась поведінка російської влади після його ухвалення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube