У Білорусі дипломати із Зімбабве, Сирії, Китаю та інших країн зустрілися із депортованими українськими дітьми: що відомо

Читать на русском

На зустрічі були присутні представники десяти країн, у тому числі й росії

Читать на русском
Депортовані діти
Захід відбувся у Новополоцьку, Білорусь

На зустрічі були присутні представники десяти країн, у тому числі й росії

У Білорусі провели спеціальний захід, у рамках якого представники іноземних урядів зустрілися з вивезеними з України дітьми. Присутні на цій зустрічі були представники таких країн, як: Зімбабве, Індії, Катару, КНР, Куби, ОАЕ, Монголії, Сирії, Палестини та росії. Інші держави відмовилися брати участь у заході та оголосили бойкот.

Про це написала у своєму Facebook 6 жовтня правозахисниця Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська. Вона зазначила, що на пропагандистський захід долучили 44 дитини з тимчасово окупованих Лисичанська та Сєвєродонецька. Дітей посадили за стіл переговорів та запитали про умови перебування. Це сталось саме тоді, коли термін їх перебування у Білорусі закінчується. 

"Перший секретар Посольства рф у Білорусі вкотре засвідчила нав’язування українським дітям російського громадянства та організацію навчального процесу для них, який не дозволяє зберегти національну ідентичність. До того ж Карина Багієва вказала на ще один господарський суб’єкт, долучений до вивезення українських дітей - нафтопереробний завод “Нафтан", – зазначила Рашевська.

Вона додала, що на зустрічі повірений у справах Катару Абдулаїз Аль-Куварі казав, що білоруські родини беруть українських дітей до себе. Й він висловив сподівання, що таким чином "ще більше дітей зможуть виїхати з Донбасу". Тобто, він фактично підбурював до продовження вчинення протиправних діянь в Україні.

За словами Рашевської, цей захід вплине на розширення санкційних списків. До нього ввійде як мінімум один об'єкт і це завод “Нафтан". Також це позначиться на поповненні переліку порушень міжнародного гуманітарного та міжнародного права прав людини, вчинених РБ та рф.

Депортація українських дітей

З початку повномасштабної війни в Україні, росіяни активно вивозять з окупованих територій до рф та РБ дітей. Це вчиняється примусово й незаконно. Під вигаданою евакуацією, оздоровленням, завозом у літні табори, загарбники просто викрадають діток, відриваючи їх від батьків. 

Саме тому Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, якою визнала депортацію українських дітей до росії геноцидом. Також через незаконну депортацію українських дітей Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора володимира путіна та уповноваженої з прав дитини у РФ Марії Львової-Бєлової.

За інформацією платформи "Діти війни", росіяни незаконно вивезли, а фактично - викрали 19 546 діток. Станом на серпень поточного року додому вдалось  повернути тільки 386.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.