21 вересня 1993 - Україну під'єднали до міжнародної системи банківських розрахунків СВІФТ.
Щорічно, 21 вересня, ООН святкує Міжнародний день миру. А тим часом в Україні вже 210 днів триває повномаштабна війна з росіянами-окупантами. Християни святкують Різдво Пресвятої Богородиці, а колекціонери хизуються своїми здобутками. До кінця року залишається 101 день.
Перший Міжнародний день миру світ святкував 21 вересня 1982 року. Генасамблея ООН заявила, що День Миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства.
Але такі “миротворці” як росія, насправді ж миру не хочуть. За останні 30 років: спочатку Придністров'я, потім Абхазька війна, перша російсько-чеченська, за нею друга, далі російсько-грузинська війна, окупація Криму та Донбасу, вторгнення в Сирію та врешті повномасштабне вторгнення в Україну.
У 2022 році в України зʼявився шанс покласти край військовим агресіям з боку росії. Бо все, до чого торкається колишня імперія перетворюється на попіл і страждання. Хоч якби вони то не називали.
21 вересня це ще й День європейського співробітництва. До святкування доєднуються близько 30 країн. Свято підтримують Європарламент, Єврокомісія та Європейський комітет регіонів. Для цього навіть виділяють близько 10 мільярдів євро. Зазначимо, цьогоріч глава європейської дипломатії Жозеп Боррель пообіцяв, що в ЄС створять Місію військової допомоги Україні. А ще виділять пакет допомоги на суму 5 мільярдів євро. Нині, у стані війни допомога Європи та інших країн для нашої держави надважлива.
21 вересня - Всесвітній день подяки. Вперше це свято відзначили в 1965 році на Гаваях. Тоді на міжнародних зборах було вирішено виокремити один день у році для офіційного вираження подяки хорошим речам у світі. В наш час можна дякувати донатами на ЗСУ.
21 вересня - день колекціонерів. Свято запроваджене лише в кількох країнах. Проте, колекціонерів вистачає по всьому світу. Цікаво, що сам термін "колекціонування" ввів в ужиток ще давньоримський політик і філософ Марк Тулій Цицерон. В одній зі своїх промов цим словом він позначив збори однорідних предметів. З найдивніших колекцій у світі є: палиці для чесання спини, дорожні конуси та скам'янілі екскременти динозаврів.
21 вересня, віряни відзначають одне з головних релігійних свят у році - Різдво Пресвятої Богородиці або друга Пречиста. Різдвом в християнстві називають народження. У цей день віруючі відзначають народження на світ матері Ісуса Христа Діви Марії. Її вважають , захисницею всіх людей. Християни відзначають це свято приблизно з VІ століття.
Згідно із переказом, батьки Діви Марії - це подружжя, яке прожило в шлюбі півстоліття, але дітей так і не мало. На той час, юдеї, які вважали безпліддя Божою карою людині за її гріхи. Одного разу священик у Єрусалимському храмі навіть відмовився прийняти у Йоакима жертву, назвавши його грішником. Чоловік засмутився з того і довго з плачем молився Богові. Тоді йому явився ангел, котрий напророкував скоре народження дитини, яка врятує світ.
Ангел сказав, що Анні та Йоакиму слід назвати дочку Марією. Богородиця зявилася на світ 8 вересня, за новим стилем дата свята перенеслася на 21 вересня. Там де народилася Марія побудували Храм Різдва Богородиці. Однойменні храми також є по всьому світу. Наприклад, в Україні такі храми є у Вінниці, Ворохті, Шацьку.
Різдво Пресвятої Богородиці – це перша подія, що відкриває цикл, якими Господь готувався врятувати людство. В народі Різдво Пресвятої Богородиці називали ще «осениною».
Звичаї і традиції Різдва Пресвятої Богородиці
Як і в будь-яке свято, 21 вересня віруючі збираються за сімейнею вечерею. Традиційно на стіл обов'язково ставлять рибні страви, а також сезонні овочі і гарбуз. З напоїв: компоти і домашнє вино. На Другу Пречисту бездітні жінки моляться Діві Марії про народження дитини і радості материнства. А вагітні просять легких пологів і міцного здоров'я дитині.
У цей день іменини святкують Яна, Георгій, Марія, Іван і Єгор.