Дефіцит електроенергії: скільки Україні не вистачає в пікові години та як вирішують проблему

Способів декілька, але акцент зараз роблять на імпорті

Дефіцит електроенергії: скільки Україні не вистачає в пікові години та як вирішують проблему
Дефіцит електроенергії: скільки Україні не вистачає в пікові години та як вирішують проблему

27-го січня виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук розповів про проблеми з дефіцитом електроенергії. Зараз в пікові години дня дефіцит може сягати до 5 ГВт. Виправити ситуацію може тільки посилення генерації енергії, повернення окупованих енергооб’єктів або імпорт електроенергії. 

Про це він розповів в ефірі телемарафону. Дефіцит зараз чималий, і в середньому в Україні він досягає 5 ГВт вдень. Пікова нестача ресурсу вночі становить в середньому 3 Гвт. На жаль, часу, коли дефіциту не фіксують зараз немає взагалі. 

За словами Сахарука, покращити ситуацію можна декількома способами: 

  • відновлення генерації та мереж;
  • імпорт електроенергії;
  • звільнення з окупації генерувальних підприємств. 

Щодо останніх – потужність тимчасово окупованих об’єктів становить близько 10 ГВт, що перекриває наявний дефіцит. Водночас, імпорт міг би дати можливість заживити промислових споживачів, а також і виділити більше електроенергії для домогосподарств. Проте, наразі цим скористатися не так просто. 

Уже найближчими днями ДТЕК планує збільшити імпорт ресурсу до 600 МВт-год. Проте, потужність міждержавних перетинів потрібно підняти аж до 2ГВт, аби більш-менш стабілізувати ситуацію. Наразі зробити це неможливо без певних технічних заходів, які вже проводяться. 

«Зараз ми не обираємо між дорогим і дешевим кіловатом, а між тим є він чи його немає», – зазначив Дмитро Сахарук, додавши, що вартість електроенергії, що генерують генератори, сягає 20 грн/кВт-год. 

Ситуація в енергосистемі

Наразі в нашій мережі зберігається суттєвий дефіцит електроенергії. Через це 27 січня в десяти областях України ввели аварійні відключення. При цьому, споживання залишилося на рівні попереднього дня. Проте, наявні обсяги генерації енергії не можуть покрити споживання. 

Остання ракетна атака росії призвела до посилення дефіциту. Були зафіксовані влучення в енергооб’єкти в трьох областях України. Вороги також били і дронами-камікадзе. Наразі це вже 13 ракетний удар та 15 атака дронами по нашій енергосистемі. Енергетики вже проводяться всі необхідні ремонтні роботи. 

Нагадаємо, що у 2023 році збитки Укрзалізниці зростуть вдвічі. Чи підвищуватимуть тарифи?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube