Де в Україні найбільше корупції: антирейтинг за областями

Читать на русском

У розрізі відкритих справ перше місце займає Львівська область

Читать на русском
затримування корупціонера, логотип назк
За 2023 рік встановили понад 3000 фактів корупції

У розрізі відкритих справ перше місце займає Львівська область

У середу, 27 грудня, Національне агентство з питань запобігання корупції оприлюднило рейтинг найкорумпованіших областей України. Перші місця займають Львівська, Дніпропетровська, Київська, Одеська та Вінницькі області. Усього в Україні за цей рік відкрили понад три тисячі справ за фактом корупційних дій.

Про антирейтинг корупційних областей України відомо з офіційного повідомлення НАЗК. Майже дві третини усіх справ вважаються кримінальними правопорушеннями.

У розрізі відкритих справ перше місце займає Львівська область. У ній відкрили 243 справи за фактами корупцію. Друге місце належить Дніпропетровській області з 219 справами. Наступні - Київська, Одеська та Вінницька разом мають 618 справ. Доволі корумпованою зі 143 відкритими справами вважають Сумську область. У столиці України - Києві відкрито 146 справ.

Де в Україні найбільше корупції: антирейтинг за областями 1

Регіоними з низьким рівнем корупції є Івано-Франківська, Миколаївська, Херсонська, Харківська, Черкаська, Житомирська, Полтавська та Закарпатська області. Усього у них відкрито 680 справ.

Загалом за 2023 рік НАЗК відкрили 3045 справи. З них за судовими рішеннями 2757 становлять порушення Кримінального кодексу України, 1904 віднесли до адміністративних правопорушень. А 288 з усіх них завершились дисциплінарним стягненням.

Статистика НАБУ і САП

Інформатор писав, що у 2023 році в Україні відкрили рекордну кількість справ проти народних депутатів, суддів та топпосадовців за всю історію боротьби з корупцією в часи незалежності. Національне агенство по боротьбі з корупцією та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру 254 особам. Це - статистика за 11 місяців року, який ще не завершився.

У НАБУ пояснили, що повідомлення про підозру є однією з основних стадій досудового розслідування. Його треба розуміти так: слідчі зібрали достатню кількість переконливих фактів того, що ця людина може бути причетною до злочину.  І вже після набуття особою статусу підозрюваного, починається процес притягнення її до кримінальної відповідальності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.