Далекобійні удари по РФ: стало відомо, коли світові лідери знову обговорять дозвіл для України - Le Monde

Питання залишилося невирішеним на зустрічі Байдена, Шольца, Стармера та Макрона і не буде вирішено до виборів у США

Олаф Шольц, Кір Стармер, Еммануель Макрон, Джо Байден, Scalp ракета, Володимир Зеленський, storm shadow
Лідери США, Великої Британії, Німеччини та Франції дійшли невтішного для Зеленського висновку: далекобійні удари по РФ принципово нічого у війні не змінять, а отже, і дозволяти їх сенсу немає

Під час зустрічі президента США Джо Байдена з лідерами Німеччини, Великої Британії та Франції - Олафом Шольцем, Кіром Стармером та Еммануелем Макроном - партнери не досягли консенсусу щодо надання Україні дозволу на удари вглиб РФ. Лідери погодилися, що для кардинальної зміни ситуації на фронті цього замало. Найімовірніше, згоді не можливо досягнути й до виборів у США, тому питання відкладено, зазначає Le Monde.

Позиції країн щодо дозволу Україні застосовувати західні далекобійні ракети по РФ не змінюються вже тривалий час. Тому немає нічого дивного в тому, що на зустрічі у Берлині також виявилися розбіжності, та лідери не змогли дійти згоди. США та Німеччина відмовляються йти цим шляхом, щоб обмежити ризик ескалації конфлікту, тоді як Великобританія та Франція більш відкриті до цієї ідеї.

"Питання залишилося невирішеним у п'ятницю і не буде вирішено до виборів у США. Єдиний елемент зближення: на думку різних столиць, лише глибоких ударів буде недостатньо для забезпечення більшого військового успіху України", - зазначає Le Monde.

Нагадаємо, міністр оборони США Ллойд Остін ще напочатку вересня заявив, що США не планують змінювати свою позицію щодо надання Україні дозволу на використання американських ракет ATACMS або Storm Shadow для ударів по території Росії. Остін зазначив, що жоден вид зброї не стане вирішальним у цій війні.

Він також підкреслив, що Україна вже має значний арсенал засобів, здатних завдавати ударів на більші дистанції, ніж ATACMS або Storm Shadow. Цієї ж позиції США дотримуються досі. Шольц категорично проти далекобійних ударів по РФ західною зброєю, а Британія та Франція за, але їм потрібне добро від США. Наступне обговорення позицій відбудеться тепер не раніше, ніж США оберуть нового президента, прогнозує Le Monde.

План перемоги Зеленського і запрошення України до НАТО

План перемоги Зеленського був представлений українському парламенту 16 жовтня, а в ЄС та НАТО - 17 жовтня. План включає: запрошення України до вступу в НАТО, посилення оборони України та розворот війни в бік Росії, стримування російської агресії, спеціальні стратегічні та економічні угоди з партнерами Києва. П'ятий пункт стосується післявоєнного періоду – Київ пропонує замінити американські війська в Європі українськими після війни. 

Нагадаємо, що запрошення України до НАТО є одним із ключових пунктів плану перемоги Зеленського. А сам план перемоги, як планується – головна тема майбутнього саміту миру. Оскільки ні перспективи щодо Альянсу, ні плану перемоги загалом союзники найближчим часом не обговорять, то у проведенні другого саміту миру до того, як пройде Рамштайн-25, також обмаль сенсу.

Тим часом президент США вже заявив, що очікує важкої зими та засудив президента Росії Путіна за "жорстокий напад на Україну. Він закликав союзників НАТО забезпечувати підтримку, поки Україна не досягне справедливого та стійкого миру.

Французьке видання Le Monde після зустрічі четвірці лідерів країн-партнерів України із посиланням на джерела писало 19 жовтня, що США більше не заперечують проти "простого запрошення" України до НАТО. Це, за оптимістичного сценарію, може означати й те, що Німеччина теж пом'якшить свою позицію у цьому питанні, якщо президент Джо Байден розпочне роботу над запрошенням України до Альянсу. Видання зазначає, що Велика Британія та Франція підтримують запрошення України, але для його реалізації доведеться заручитися згодою всіх країн-членів Альянсу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube