Президент США 18 жовтня зустрічається з лідерами Німеччини, Франції та Великобританії для обговорення підтримки України взимку
Президент США Джо Байден 18 жовтня в Берліні зустрінеться з лідерами Німеччини, Франції та Великобританії, щоб обговорити ситуацію в Україні. Це відбувається після того, як Володимир Зеленський презентував ЄС і керівництву НАТО заходи, що, на його думку, допоможуть завершити 31-місячне російське вторгнення. Байден прагне закріпити довгострокову допомогу, поки українська ППО готується до найважчої зими за останні роки.
Як повідомляє європейський філіал "Радіо Свободи", візит Байдена збігся з посиленням російських авіаударів по українським містам та інфраструктурі. 18 жовтня український чиновник повідомив про "одну з наймасовіших" атак безпілотників.
Байден засудив правителя Росії Путіна за "жорстокий напад на Україну" і сказав, що "НАТО залишається сильним і більш об'єднаним, ніж будь-коли". Він додав:
"Нас чекає дуже важка зима. Ми не можемо опускати руки", - про це він заявив у п’ятницю під час візиту до Німеччини, наголосивши на тому, що союзники НАТО повинні "забезпечувати підтримку, поки Україна не досягне справедливого та стійкого миру".
Байден прибув до Німеччини пізно ввечері 17 жовтня. Спочатку його візит планувався раніше і мав включати участь у зустрічі групи Рамштайн, але був відкладений через ураган Мілтон.
Під час візиту Байден зустрінеться з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром, який вручить йому Великий хрест ордена Заслуг - найвищу нагороду Німеччини. Також Байден проведе переговори з канцлером Німеччини Олафом Шольцем, президентом Франції Еммануелем Макроном і прем'єр-міністром Великобританії Кейром Стармером. Радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван зазначив, що президент має намір забезпечити довгострокову підтримку України.
Нагадаємо, напередодні, 17 жовтня, Зеленський представив план перемоги та закликав союзників запросити Україну до НАТО, хоча альянс поки що не визначив термінів вступу, а президент РФ Володимир Путін називає це однією з причин вторгнення. Генсек НАТО Марк Рютте підтвердив роботу щодо зближення з Україною, але утримався від чіткого запрошення. Він заявив, що НАТО забезпечить Україну всім необхідним для перемоги.
Попри запевнення у підтримці, Україна стикається з труднощами у згуртуванні союзників через поступові успіхи російських військ на сході країни. Вибори у США також викликають занепокоєння щодо політики стосовно завершення війни, зокрема, позиції кандидатів - віце-президента Камали Гарріс і колишнього президента Дональда Трампа. Останній критикував Зеленського та звинуватив його у сприянні початку конфлікту.
Тим часом 18 жовтня Росія здійснила одну з найбільших атак безпілотників на Україну. За словами керівника Київської військової адміністрації Сергія Попка, українська ППО збила всі дрони, що загрожували столиці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.