CNN: Витік документів демонструє, як далеко розвідка США проникла в Генштаб рф та «Вагнер»

Пентагон знав про час, місце та цілі ракетних ударів рф, мав дані про переміщення військ та загальні стратегії російського Генштабу

Розвідка США
Розвідка американців має доступ до бункера

Витік секретних документів Пентагону показує, як розвідка США шпигує за військовим командуванням рф та боєвиками групи «Вагнера». Якщо вірити документам, Білий дім має доступ до суворо засекречених даних. Оприлюднені документи, можуть також пролити світло на деякі питання україно-американських взаємин.

Що знають Штати про російський генштаб

Згідно з витоком документів, принаймні частина яких, ймовірно, є справжньою, Вашингтон шпигує не лише за міністерством оборони росії, але й за приватною військовою компанією «Вагнер», пише CNN. При тому проникнення США в Міністерство оборони росії та ПВК «Вагнера» є значно глибшим, аніж вважалося раніше.

Як показують документи, американці знали наперед, які цілі визначали в російському генштабі, коли планували атаки на об’єкти інфраструктури, та коли має бути здійснено удар. Йдеться не лише про електричні підстанції, але і про залізничні та автомобільні мости.

ПВО України
Американці знали про час та цілі ракетних атак і могли повідомляти ЗСУ. Фото: Foreign Policy

Розвідка Вашингтону мала карти пересування російських військ та характеристику їхніх можливостей. Мала у своєму розпорядженні конфіденційні документи російської скарбниці.

Цікаво також, що США отримало дані про стратегію протидії західним танкам, які надходять в Україну. Вороги планували створення трьох зон ураження на дальній, середній та короткій дистанціях.

Щодо групи «Вагнера», розвідка США підкреслювала вплив її очільника Євгена Пригожина на вождя росіян володимира путіна і плани групи посилити свою присутність в Африці та на Гаїті. Проте, ймовірно, йдеться про час до січня-місяця. Які взаємини у двох воєнних злочинців зараз — невідомо.

Євген Пригожин
Пригожин мав значний вплив на путіна, втім, ймовірно йдеться про початок року. Фото з відкритих джерел

Шпигунство за союзниками

Якщо вірити документам, крім ворогів, Білий дім шпигував також за багатьма союзниками, як Південна Корея, Ізраїль та Україна. Загалом шпигунство за ворогами та союзниками є звичайною практикою, проте зазвичай це намагаються приховати. Тож викриття потенційно можуть скомпрометувати важливі зовнішні відносини. Втім, напевно відомо, що частину даних зловмисники спотворили, у вигідному для себе світлі, тому, можливо, інші дані теж спотворені. Йдеться зокрема про такі дражливі теми, як участь Моссаду в антивладних протестах.

CNN пише, що якщо документи справжні, вони доводять, що США шпигували за Володимиром Зеленським. Зокрема повідомляється про те, що президент наприкінці лютого «запропонував завдати ударів по позиціях російської дислокації в ростовській області росії» за допомогою БПЛА.

ATACMS
США не передає ЗСУ ATACMS, оскільки боїться ширшого залучення Китаю в війну. Фото: New Yourk Times

З документів випливає, що США не хочуть надавати Україні ракетні системи великої дальності через побоювання, що Київ використає їх для ударів усередині росії, що дасть можливість Китаю «представити НАТО як агресора, і може збільшити свою допомогу росії, якщо вважатиме напади значними». Водночас Вашингтон намагається залучити до постачання озброєння та боєприпасів для ЗСУ союзників, зокрема Південну Корею та Ізраїль

Раніше Інформатор писав про те, що, радник голови ОП Михайло Подоляк заявив, що оприлюднені плани українського контрнаступу є хибними. Ми також повідомляли, що документи про контрнаступ ЗСУ, ймовірно, опублікували в січні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube