Ціни на м’ясо лякають українців. Чи буде здешевлення свинини? Прогноз від виробників

Ціни на м’ясо лякають українців. Чи буде здешевлення свинини? Прогноз від виробників

Читать на русском

Дефіцит м’яса залишається

Читать на русском
Ціни на м’ясо лякають українців. Чи буде здешевлення свинини? Прогноз від виробників

Дефіцит м’яса залишається

Підвищення цін на м'ясо пов'язане зі скороченням поголів’я, знищенням ферм в зонах бойових дій та на окупованих територіях України. Це головна причина, на яку вказують експерти. Як змінилася ціна на м'ясо і чого очікувати далі?

Що з цінами?

За результатами проведеного науковцями Інституту аграрної економіки дослідження, на початку жовтня 2022 року спостерігається коливання цін на різні види м’яса. Поза тим, роздрібні ціни на яловичину – гуляш та ребра, а також курячі гомілки дещо зменшилась порівняно з жовтнем минулого року. 

"Найбільше за останній рік подорожчала свинина: зростання цін на різні її види сягало 43,4-63,5 %. Середня ціна на свинину (грудинка) порівняно з жовтнем 2021 року зросла на 63,5% і становила 168,71 грн/кг. При цьому лише за останній місяць цей вид м’яса подорожчав на 8,9 % . Роздрібні ціни на свинину (лопатку) у досліджуваних супермаркетах за рік зросли на 47,8 % і складали 168,15 грн/кг. З вересня ціна на неї збільшилася на 10,2 %", - розповіла завідувач відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Інна Сало.

Що прогнозують виробники свинини?

Керівник свинарського напряму Агрохолдингу «KSG Agro», директор ТОВ «Стронг-Інвест» Василь Старобор каже, що на сьогодні свинина вже перестала дорожчати.

«Буквально на позаминулому тижні подорожчання свинини припинилося. І зараз, цього тижня, іде незначне здешевлення. Ціни зросли за рахунок дефіциту свинини на ринку. Випали виробники свинини з Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської областей. У зв’язку з цим створився дефіцит на ринку. Я прогнозую, що ціна надалі буде десь в тих же показниках, як находиться сьогодні. Можливо коливатиметься в якихось 5 відсотків збільшення-зменшення. Тому що, по-перше, виросли в ціні енергоносії, пальне. І, по-друге, дефіцит все одно залишається. Щодо кормів, то у кого як. Наприклад, ми запас кормів на 80% маємо - зернова група у нас власного виробництва. Щось будемо докупляти», - повідомив Василь Старобор. 

Які ціни на яловичину та курятину?

На початку жовтня 2022 року роздрібні ціни на яловичину, гуляш порівняно з відповідним періодом минулого року зменшилися на 4,7 % і становили 217,71 грн/кг. Яловичина ребра за аналогічний період подешевшала на 2,1 % і коштує нині 137,48 грн/кг.

Якщо у жовтні 2021 року куряче філе коштувало 104,30 грн/кг, то за рік воно подорожчало на 23,1 % – до 135,60 грн/кг. Навіть порівняно з вереснем 2022 року ціна на куряче філе у жовтні зросла на 1,2 %.

Середня роздрібна ціна на курячі стегна зросла проти показника жовтня 2021 року на 4,0 % і становила 101,95 грн/кг. При цьому лише за останній місяць ціна на цей вид м’яса збільшилась на 2,2 %.

Роздрібна ціна на курячі гомілки за рік зменшилася проти жовтня 2021 року на 1,0 % – 70,45 грн/кг, у тому числі порівняно з вереснем 2022 року у жовтні ціна на цей вид м’яса зменшилася на 3,3 %.

Раніше ми повідомляли, що на тлі наближення зими й подорожчання енергоносіїв, практично ні в кого не виникає сумнівів, що варто очікувати подальшого зростання цін на основні харчові продукти. Однак ми вирішили розпитати, про які саме категорії йдеться в аналітика Українського клубу аграрного бізнесу Максима Гопки.

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.