Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
У Нафтогаз пояснили, що буде з цінами на блакитне паливо
У компанії Нафтогаз анонсували важливі зміни: Україна практично вперше планує пройти опалювальний лише за рахунок газу власного видобутку. Тобто, без використання імпортного блакитного палива. У Нафтогазі розповіли, якими будуть тарифи на комунальну послугу в найближчі роки.
Про це керівник НАК "Нафтогаз" Олексій Чернишов розповів у прямому етері "Єдиного телемарафону". За його словами, взимку в Україні не планують збільшувати тарифи на блакитне паливо. Олексій Чернишов зауважив, що ціни стабільні, і вони залишатимуться такими й надалі. Тобто, платити українці будуть так само як і минулого сезону.
Варто нагадати, що клієнти Нафтогазу платять за тарифом 7,96 гривні за кубічний метр газу (з урахуванням ПДВ). В інших постачальників вартість послуги може дещо відрізнятися. Тариф від Нафтогазу наразі фіксований. Ця вартість залишиться незмінною щонайменше до 30 квітня 2024 року.
Олексій Чернишов також підкреслив, що ціни на газ в Україні в майбутньому можуть і стати меншими. На його думку, це залежить від переходу на ринкові тарифи після зимового сезону, тобто комплексної реформи у сфері енергетики.
"Ми дізнаємося це, коли фактично Україна запровадить ринок енергії, зробить цю реформу. Ми очікуємо і сподіваємося, що це відбудеться, безумовно, вже після цієї зими. Це надасть можливість мотивувати ефективність виробництва і мотивувати додаткові інвестиції в цю галузь", - підкреслює голова Нафтогаз.
Голова Нафтогазу Олексій Чернишов раніше пояснював, чи є ризики газового блекауту в Україні. За його словами, російські терористи дійсно можуть атакувати об'єкти не лише енергетичної, а й газової інфраструктури країни. Однак, зауважив Олексій Чернишов, уже підготовлена комплексна система захисту об'єктів. Тому газовики наразі теж готові до різних сценаріїв розвитку подій. При цьому Україна накопичила близько 16 мільярдів кубометрів природного газу, а Нафтогаз збільшив видобуток газу на 7%, і процес продовжується.
"Ми всі розуміємо, що йде повномасштабна війна, і ворог намагатиметься позбавити українців базових послуг. Ця зима історична для всіх нас, тому що ми плануємо її пройти, використовуючи газ виключно українського видобутку. Споживання нині менше, ніж у довоєнні періоди", - зауважив голова Нафтогазу.
Також раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, якими будуть тарифи на блакитне паливо. За словами голови уряду, Нафтогаз й надалі продаватиме постачальникам тепла газ за фіксованою ціною протягом опалювального сезону 2023-2024 років. Йдеться про тариф у 7,4 тисячі гривень за тисячу кубічних метрів. Денис Шмигаль також зазначив, що держава прагне, щоб у домівках усіх українців було світло та тепло. І при цьому, щоб ключові об’єкти мали ефективний захист від ракет та дронів, якими ворог регулярно обстрілює країну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.