Чому влітку опухають руки та ноги. Це тривожний дзвіночок - Комаровський

Тепловий набряк: прихована загроза, про яку потрібно знати

Комаровський та самопочуття у спеку
Доктор Комаровський розповів про ризики та симптоми теплового набряку

Багато людей зазначають, що у спеку у них опухають руки та ноги. Тепловий набряк може виникнути внаслідок перегріву організму або перебування в умовах високої температури довкілля.

Про це розповів доктор Комаровський на своєму каналі Youtube.

Суть теплового набряку

  • Висока температура навколишнього середовища,
  • Стандартна фізіологічна реакція організму,
  • Активізація кровообігу в шкірі,
  • Приплив крові до судин шкіри, розширення судин шкіри. 

"Наші судини, наш судинний тонус, наші клітини, вони не справляються і рідка частина крові виходить у міжклітинний простір і звідси набряки. Найчастіше набряки виникають на ногах, трохи рідше на руках", - описує Комаровський.

Симптоми

  1. Шкіра стає гладкою, натягнутою, блискучою.
  2. Якщо придавити там, де набряк, то залишиться вм'ятина.
  3. Іноді може з'являтися біль.
  4. Людині важче рухати набряклою кінцівкою.

Фактори ризику

  1. Частіше теплові набряки з'являються у тих, у кого відсутня акліматизація, тобто ви просто не готові до високої температури, рідко буваєте на спеці або ж після приїзду на відпочинок відразу йдете на пляж, під пекельне сонце, а до цього в основному знаходились в офісі з кондиціонером.

    "Люди, які живуть у спекотному кліматі, для них, як правило, теплові набряки зовсім не характерні", - додав лікар.

  2. Захворювання, які самі собою можуть викликати набряки: проблеми з серцем, з нирками. У такому разі поява теплових набряків більш імовірна.
  3. Також будь-які стани при яких виникають ураження судин кінцівок. Наприклад, діабет 1 та 2 типу, ожиріння.
  4. Вагітність.
  5. Імовірність появи набряків залежить від того, в якому положенні ви знаходитесь.

    "Якщо ви засмагаєте, навряд чи вони з'являться, а якщо ви цілий день на спеці стоїте, то набряки на ногах з'являться з високим ступенем ймовірності", - пояснив Євгеній.

  6. Також є ліки, що збільшують ризик набряків: препарати, що знижують артеріальний тиск, багато нестероїдних протизапальних, стероїди, естрогени.

Визначити, що це справді тепловий набряк дуже просто. Якщо є набряк, але немає спеки, це не тепловий набряк. Достатньо поговорити з людиною, якщо у неї набряки з'явилися саме під час спеки, то, як правило, це і є саме тепловий набряк.

"Якщо є найменші сумніви, що ці набряки теплові, тобто, не було спеки або вона була не сильна, то тут вже потрібне обстеження: клінічні аналізи крові та сечі, глюкоза крові, електрокардіограма. Тобто, серце, нирки, ендокринна система - це те, що має бути під увагою", - розповідає доктор Комаровський.

В більшості випадків теплові набряки не привід метушитися, проаналізуйте фактори ризику: довго стояли під сонцем, згадайте, чи не було акліматизації. Тут головне не лякатися, оскільки є рекомендації для того, щоб допомогти самому собі.

  1. Довго стояли - треба сісти або лягти, ноги на подушку, щоб тримати їх у піднятому положенні. Руки також при можливості підняти.
  2. Компресійні панчохи. В сильну спеку може бути не дуже комфортно, але це дійсно працює.
  3. Уникайте тривалого перебування в одному положенні.
  4. Зменшуйте споживання солі.

"Розглядайте теплові набряки як "дзвіночок". Організм говорить про те, що не справляється з цією спекою, тому не лізьте під сонце, залишайтесь у приміщенні, увімкніть кондиціонер. Якщо організм не справляється, то потрібно звернути увагу на своє здоров'я: зайва вага, спосіб життя, куріння , ліки" - роз'яснює Євген.

У жодному випадку не обмежуйте себе в рідині. Це не правильно. Теплові набряки - ознака того, що ваш організм не може нормально віддати тепло. У такому випадку потрібний надлишок рідини, це привід більше пити.

"В будь-якому випадку, ви повинні бути впевнені в тому, що ці набряки теплові. Необхідно дійти свого сімейного лікаря, поговорити з ним, здати елементарні аналізи, обстежитися не завадить, щоб зрозуміти чому ваш організм не справляється", - підсумував доктор Комаровський.

 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав про те, що у солодких ліках знайшли давню добавку, яка налякала медиків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube