Серед росіян зростає втома та невдоволення інформацією про бойові дії, яку транслює внутрішня пропаганда
Розпочата Росією війна проти України стає дедалі більш дратівливим фактором для населення в регіонах держави-агресора. Інформація про бойові дії, яку транслює внутрішня пропаганда, все частіше викликає втому та невдоволення серед російського населення. Настрої первинного захвату змінилися переважно через невідповідність пропагандистської інформації реальній ситуації.
В Росії рівень втрат під час війни стає важче приховувати, а ресурси для ведення бойових дій вичерпуються. Це підтверджується активною підготовкою Москви до рекордного підвищення податків в історії Росії, повідомляє пресцентр ГУР Міноборони України.
Згідно з планом Кремля, під виглядом "прогресивної шкали податку на прибуток фізичних осіб", податки для росіян, які заробляють більше 2200 доларів на місяць, зростуть. Ставка податку на прибуток збільшиться з 20% до 25%. За оцінками російського режиму, така податкова реформа дозволить зібрати близько 200 мільярдів доларів у період з 2025 по 2031 роки.
Суспільні настрої, які відстежують у Кремлі, змушують російське військово-політичне керівництво готувати населення до економічних труднощів. Регіональні представники путінського режиму вже намагаються зміщувати фокус уваги з воєнної тематики на соціально-побутові проблеми.
Служителі Путіна, зокрема партійці, активно залучаються до організації заходів підтримки учасників війни проти України та їхніх сімей, участі у прийомах громадян, розробки та обговорення соціальних законопроектів, спрямованих на підтримку волонтерства, підвищення зарплат та захист ветеранів. Особлива увага приділяється підтримці інвалідів, кількість яких постійно зростає через війну. Для постраждалих під час бойових дій окупантів російська влада прагне розвивати внутрішній туризм, зокрема, збільшуючи кількість місць для інвалідів на парковках до 15%, повідомляє ГУР.
"Крім того, на Росії виділяють учасникам війни проти України так звані "вєрєщагінскіє карти" – ваучери номіналом 15 тисяч рублів, на які протягом року можна купувати квитки до закладів культури. Активізація соціальної діяльності держави-агресора свідчить про спробу каналізувати невдоволення та уникнути неконтрольованих соціальних вибухів на Росії", - пише українська розвідка.
Травень 2024 року став одним із найжорстокіших місяців у війні Росії проти України. За даними НАТО та західних військових чиновників, в Україні щодня гинуло або отримувало поранення понад 1000 російських солдатів.
Також Інформатор повідомляв, що станом на кінець червня російська армія втратила 1239 одиниць ствольної артилерії, що є абсолютним рекордом з початку повномасштабної війни. За весь період війни армія РФ втратила понад 14 тисяч арт-систем.
Аби мотивувати бійців знищувати ще більше окупантів та їхньої військової техніки, у Міноборони запровадили систему винагород. Приміром, за знищений літак або гелікоптер можна отримати премію у понад 100 тис. грн, а якщо потопити корабель першого рангу - одразу 243 тис. грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.