"Україна відкинута на 100 років назад, їхня енергетична система знищується. А скільки українців покинули країну і тепер живуть в інших державах? Вони можуть ніколи не повернутися"
"Якщо буде справедлива угода, якщо президент Трамп, я в це вірю, зможе гарантувати нам цю сильну та незворотну безпеку" для України, то ми рухатимемося на дипломатичному шляху. Я розумію, що без Росії неможливо дипломатично закінчити цю війну"
Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Тіна Кароль запросила популярний колектив до свого авторського проєкту, аби створити унікальний музичний перформанс і разом дослідити історію обраної композиції. Для цього Schmalgauzen обрали пісню «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», музику до якої написав легендарний композитор Анатолій Кос-Анатольський на слова Івана Франка.
Розповідаємо, чим сітки відрізняються від підкупу виборців
АВТОР: КИРИЛО САЗОНОВ
А я все думав - що мені нагадує ця ініціатива штабу Добкіна в Харкові з роздачею взимку (після виборів мера) нужденним по 2 тисячі на оплату комуналки? Спершу згадав анекдот, що кандидат у депутати, коли гуляє парком - він не годує голубів. Він обіцяє їх погодувати потім.
Річ у тому, що ось такий прямий підкуп із роздачею грошей після виборів (і навіть до) - це не сітка. У мене вистачає хороших знайомих політтехнологів і на тренінгу нас вчили дуже хороші фахівці. Так, я колись приїхав на тренінг із політтехнологій і розповідали, у тому числі, як будують сітки задовго до виборів і як вони працюють.
Там теж обов'язкова роздача продуктів, але це лише одна ланка в ланцюжку.
Так ось сітки працюють, а підкуп - практично ні. І згадав (спасибі Гуглу). Кілька років тому Арсен Борисович Аваков розповідав в ефірі "Свободи слова" про систему підкупу, яку вибудовували в Київській, Одеській і Харківській областях. Там навіть справи завели, але чим справи закінчилися я не знаю та й не цікаво. Тому що тоді теж агітатори шукали бідних людей і виплачували їм по тисячі в обмін на обіцянку підтримати кандидата.
Чим закінчилося? Кандидату з програмою "Турбота" це не допомогло. Упевнений, Добкіну з його "Турботою" (але ж збіг у назві, так?) теж не допоможе.
Тому що ось так за кілька місяців до виборів у лоб це не працює. Ну, перевіряли вже кандидати, перевіряли на своєму досвіді й переконалися - ні. Тому що дуже мало людей одночасно готових узяти гроші і проголосувати, як пообіцяв. Їм неприємно, що вони продаються, соромно, образливо. І вони автоматично переносять ці почуття на того, хто тицьнув їх носом у їхню бідність і продажність. Так любов не завоюєш.
Технологія працює зовсім інакше й не за два місяці до виборів. В Україні можна заманити людей красивою казкою або показати реальний результат роботи - різні є методи і вони теж можуть спрацювати, а можуть не спрацювати. Але просто купити результат виборів, роздаючи гроші, в Україні не можна. Я стільки історій про таких зарозумілих "засівачів" знаю. Практично всі вони вже на політичному узбіччі...
Це матеріал рубрики «Блог». Позиція редакції може не збігатися з думкою автора колонки.