Чому путін не поспішає наносити новий ракетний удар по Україні — роз’яснення британської розвідки

На це є декілька причин

Чому путін не поспішає наносити новий ракетний удар по Україні — роз’яснення британської розвідки
Ракетні удари росії

З моменту останнього масованого ракетного удару по Україні пройшло 8 днів. Цього тижня українці очікували на нову атаку, але її поки не було. В розвідці Британії пояснили, що російська тактика ведення війни вже не така ефективна, як 9 місяців тому. Крім того, росія витратила значну частину своїх придатних ракет проти тактичних цілей, тому і зволікає з повторними ударами.

Британська розвідка вважає, що стратегія росії зі знищення критичної інфраструктури України має вже не таку високу ефективність, як на початку війни. Це передає видання "Європейська правда".

"Починаючи з жовтня 2022 року, росія неодноразово атакувала електророзподільчу мережу України, насамперед крилатими ракетами. Це, ймовірно, перший приклад спроби росії реалізувати концепцію стратегічної операції зі знищення критично важливих цілей, яка є ключовим компонентом військової доктрини, прийнятої нею в останні роки", - йдеться у зведенні розвідки.

Така концепція росії передбачає використання ракет дальнього радіуса дії для ударів по критично важливих об'єктах національної інфраструктури України, а не по її збройних силах. Мета такої тактики - деморалізація населення і, зрештою, примушення керівництва держави до капітуляції.

Російські удари продовжують спричиняти дефіцит електроенергії, що призводить до широкомасштабних гуманітарних проблем по всій Україні. Однак, розвідка наголошує, що ефективність цієї стратегії, ймовірно, притупилася, оскільки росія вже витратила значну частину своїх придатних ракет проти тактичних цілей. Крім того, розвідка Британії наголосила, що оскільки Україна успішно адаптувалася протягом дев'яти місяців, матеріальний і психологічний ефект цієї тактики, ймовірно, буде меншим, ніж якби її використали на початку повномасштабної війни.

Що говорить про новий масований удар українська розвідка

За даними ГУР, росія перед наступним масованим ударом готує і накопичує ракети, вивчає нові цілі та проводить дорозвідку. Їх кількість з кожним разом зменшується. Країна-агресорка вже використовує стратегічний запас певного виду озброєння. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.

Він відмітив, що поява додаткових стратегічних літаків і ракет на російському аеродромі Енгельс свідчить про повернення бомбардувальників з авіаційної бази Дягилево, які перемістили туди після відповідних заходів рф з розосередження авіації. Українська розвідка контролює, скільки носіїв там перебуває, у якому вони стані і в якій готовності до виконання завдань.

За його словами, ворог готується до нового обстрілу. Зокрема, здійснює дорозвідку об’єктів, по яких раніше завдавались удари, вивчає райони і цілі, по яких заплановано завдати удар, зосереджує та готує ракети до бойового застосування.

"Аби завдати чергового масованого ракетного удару по Україні, рф потрібен час. Запас ракет у ворога зменшується. Противник застосовує старі ракети, виготовлені за часів радянского союзу, які потребують підготовки і відповідного обслуговування перед застосуванням. Ми бачили, як доволі великий відсоток крилатих ракет Х-22 підривався в повітрі, не говорячи вже про досягнення цілей. Отже, потрібен час і робота для того, щоб підготувати таке старе озброєння", - сказав Скібіцький.

Противник вже використовує стратегічний запас за деякими видами озброєння, а також ракети, виготовлені цього року, зокрема в серпні. Це говорить про те, що деякі ракети йдуть на застосування прямо з конвеєра. 

Чи готові Повітряні сили України до відбиття нового удару

Повітряні сили України готові до можливої масованої ракетної атаки російських військ. Українців закликають не панікувати, а дотримуватись заходів безпеки та реагувати на повітряні тривоги. Найстрашніше наша пережила у лютому-березні, "коли сотні ракет летіли нам на голови фактично щодня, коли літала російська авіація".

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, завдання Повітряних сил — відбивати повітряну агресію. Він закликав українців не панікувати, а реагувати на сигнали повітряної тривоги та дотримуватись заходів безпеки. За словами Ігната, у росії залишилося не так багато високоточних і далекобійних ракет. Йдеться про Х-101, Х-555, "Іскандер", "Калібр".

"Але розслаблятися не потрібно. Зрозуміло, що вони виробляють їх (ракети, - ред.) ще. Можуть поповнювати ці запаси. Тому завдання Повітряних сил — відбивати цю повітряну агресію, а людей — зберігати спокій і вірити в ЗСУ. Будемо робити все для того, щоб нищити ворога як на небі, так і на землі", - сказав Ігнат.

Що цьому передувало 

За останні два місяці росія здійснила сім масованих ракетних атак по Україні, зосередивши зусилля на енергетичній інфраструктурі. Остання з таких атак відбулася 23 листопада: окупанти випустили близько 70 крилатих ракет, 51 із них знищено силами ППО. У країни-агресорки є перелік об'єктів в Україні, які можуть стати потенційними цілями для її нових ракетних ударів. Після кожної атаки в росії аналізують свою роботу і вирішують, куди вдарити наступного разу. У неділю, 27 листопада, президент України Володимир Зеленський повідомляв, що терористи готують нові удари і поки у них є ракети – вони не заспокояться.

Нагадаємо, ми писали, що окупанти перед ракетними ударами моніторять українські соцмережі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube