Чому лягати під крапельницю більше не модно. Розгромне викриття медичних шарлатанів

Чим небезпечна така профілактики для здоров'я

Кого і що лікують крапельницями
Лягати під крапельницю для профілактики було модно в СРСР. Часи змінились

Радянський привілейований підхід до лікування під кодовою назвою "прокапатись" в сучасному світі прогресивної медицини викликає хіба що волосся дибки. Про це розповів лікар Євген Комаровський.

Річ в тім, що крапельниця показана у виключних випадках. В усіх інших ситуаціях можна обійтися ін'єкціями чи прийомом пігулок, переконаний лікар. Сьогодні фраза "прокапався для підтримки здоров'я" виглядає атавістично, тобто - застаріло. Втім, ще зустрічається серед людей старшого покоління. 

Інформатор розбирався, в чому полягає підступ. Та чому пропозиція поправити здоров'я за допомогою крапельниці за умови, що людина здатна сама прийти в лікарню, а після процедури - сама звідти піти, це різновид шарлатанства. 

В чому полягає головна небезпека

Комаровський підкреслив, що відчуття винятковості, спричинене домовленостями зі знайомими лікарями "раз на два місяці прокапатись" - на тлі стійкого небажання постійно приймати необхідні препарати - можуть зіграти з вами злий жарт!

В цьому сенсі - крапельниця таки небезпечна, бо вона вводить пацієнта в оману. Він може думати, що лікується, а хвороба тим часом - прогресуватиме. 

Лікарі знають про неефективність методу? 

Медик дав однозначну відповідь: так. Більше того, Комаровський переконаний, що лікарі, які діють таким чином, мають нести кримінальну відповідальність.

"Це кримінал. Якщо лікар вчиняє дії, про які знає, що вони не можуть принести хворому полегшення, натомість створюють у пацієнта ілюзію лікування ...", - пояснив він своє ставлення до подібних речей. 

Однак, Комаровський резюмував, що, на жаль, медпрацівники "на це йдуть через фінансові проблеми", бо існує попит. Він також закликав українців не займати місця в стаціонарах у випадках, коли стан не є критичним.

Крапельниця є варіантом психотерапії, якщо: 

  • вам капають глюкозу,
  • вітамінні коктейлі,
  • мінеральні комплекси,
  • фізрозчин.

Замість лягати під крапельницю з метою усунення, скажімо, хронічної втоми чи будь-якого болю, слід лікувати причину поганого самопочуття. І робити це слід - щодень до встановлення стійкої ремісії, наголошує медик. Причому назначати обстеження та лікування має профільний спеціаліст, а не просто знайомий лікар. 

Коли крапельниця необхідна

Крапельниця необхідна за умови загрози життю:

  • при крововтраті,
  • при шоковому стані,
  • при зневодненні,
  • при онкозахворюваннях.  

В більшості з цих випадків немає часу на введення ліків у шлунок. Тому в організм людини напряму вводять медикаментозну рідину у великій кількості. 

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube