Стало відомо, як українцям отримувати безкоштовне протезування
Українські захисники, які отримали травму на фронті, мають право на безкоштовне протезування в Україні. Для цього закладені кошти в Державний бюджет. Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла, що робити, якщо є необхідність отримати таку допомогу.
Про це вона написала в своїй колонці на порталі "Українська правда". Оксана Жолнович зазначила, що для отримання якісного протезу українцям не потрібно їхати за кордон або збирати гроші. Кошти на це передбачені в Державному бюджеті, а отримати протезування захисники можуть в Україні. Міністерка розповіла, що потрібно робити в окремих випадках.
Якщо людина знаходиться в лікарні, то потрібно звернутися до соціального працівника. Він допоможе оформити документи на протезування. В деяких лікарнях працюють соціальні працівники у складі реабілітаційних мультидисциплінарних команд. Якщо соцпрацівника в лікарні немає, то варто звернутися до лікаря з проханням запросити фахівця з територіального відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Якщо людину вже виписали з лікарні, можна звернутися до найближчого Центру надання адміністративних послуг, або в місцевий орган соціального захисту населення. Також подати заяву на безкоштовне протезування можна онлайн через електронний кабінет особи з інвалідністю. Детальну інструкцію можна побачити на офіційному порталі Міністерства соціальної політики.
Оксана Жолнович також поділилася важливою інформацією, яку потрібно знати про безкоштовне протезування в Україні. Зокрема:
"Як показує наша реальність, з протезом можна їздити на авто, займатися спортом, підійматися в гори й робити багато інших звичних речей. Питання також у майстерності опанування та внутрішній мотивації людини. Ми зі сторони держави робимо усе, аби якісний протез був доступний тим, хто його потребує", - зазначила міністерка соціальної політики.
У Міністерстві соціальної політики також повідомили, що з 13 вересня в Україні працює "гаряча лінія" питань реабілітації, протезування/ортезування та забезпечення іншими допоміжними засобами реабілітації військовослужбовців, які отримали поранення. Для отримання інформації можна зателефонувати за номером 15-45 (в голосовому меню потрібно обрати кнопку 4). Служба підтримки працюватиме за графіком з 8 до 20 години щодня. Дзвінки на гарячу лінію безкоштовні.
Раніше повідомлялося, що відповідно до статті 9 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей українські військові мають право на отримання підйомної допомоги. Йдеться про виплати захисникам та захисницям, якщо вони переїжджають на нове місце служби, у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу (якщо навчання не менш ніж пів року), у зв'язку з передислокацією військової частини. Розмір допомоги складає 50% від місячного грошового забезпечення на кожного члена його сім’ї, який переїхав із ним на нове місце військової служби.
Також повідомлялося, що в Україні готують наказ про чотири рівні психологічної підтримки військовим. Про це розповіла офіцер відділу психологічного супроводу управління психологічного забезпечення Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ Альона Сидоренко. За її словами, перший рівень - це допомога, яка надається безпосередньо на передовій. На другому рівні передбачається допомога, яку надаватимуть в пунктах психологічної допомоги поблизу медичних пунктів. Після цього, якщо є необхідність, військовий може відправитися до санаторію або отримати інші клінічні послуги.
“Четвертий рівень - це коли підрозділи виводяться з районів виконання завдань. Там відбуваються заходи декомпресії, які проводяться протягом 3-7 діб відразу після бойових дій. Працюють групи психологів, які формуються при управліннях, а також ми залучаємо громадські організації”, - пояснила Сидоренко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.