Чому Ізраїль скасував безвіз для України та які тепер правила в'їзду

Читать на русском

Безвізовий режим – це процедура перетину кордону та перебування на території іноземної держави

Читать на русском
Чому Ізраїль скасував безвіз для України та які тепер правила в'їзду

Безвізовий режим – це процедура перетину кордону та перебування на території іноземної держави

15 березня Ізраїль відмінив безвіз для громадян України. Це стало для багатьох неприємним сюрпризом. Адже між нашими країнами багато економічних та культурних зв'язків. На Землі Обітованої у багатьох українців живуть друзі та родичі. 

Інформатор вирішив розібратися, як тепер можна в'їхати до Ізраїлю, а також чому єврейська держава пішла на такий недружній крок у розпал нападу Росії на Україну.

Нові правила в'їзду

Якщо громадянин України хоче приїхати до Ізраїлю на запрошення громадянина Ізраїлю, громадянин Ізраїлю зобов'язаний підписати декларацію для запрошеного на сайті Управління з питань народонаселення та імміграції за допомогою електронної анкети.   

Громадяни України, які подають заяву на приїзд до Ізраїлю, мають заповнити електронну заявку на сайті Міністерства закордонних справ Ізраїлю. Відповідь їм надішлють на електронну пошту. 

Якщо ви їдете на запрошення громадянина Ізраїлю, вам потрібно отримати запрошення перед заповненням заявки. 

МВС Ізраїлю є єдиним уповноваженим органом, який ухвалює рішення про пропуск іноземців, у т.ч. українців на теренах країни. При цьому важливо пам'ятати, що Ізраїль не приймає біженців з України. 

При в'їзді в країну пільги матимуть подружжя/діти громадян України та громадян Ізраїлю, які постійно проживають в Україні; громадяни, які раніше подали прохання на возз'єднання сім'ї з громадянами Ізраїлю, члени сімей ізраїльтян першої лінії спорідненості, нові репатріанти та особи, які мають єврейське коріння. А туристам доведеться отримувати візи.

Чому Ізраїль вирішив запровадити візи для українців?

Вся справа в ролі Росії на Близькому Сході та тендітній системі безпеки в регіоні, вважає Експерт Українського Інституту майбутнього Ілля Куса. Далі його пряме мовлення.

Ізраїль - одна з держав, яка має тісні військово-політичні, економічні, культурні зв'язки з Росією та Україною одночасно, дуже серйозні зав'язки на Заході та свої національні інтереси. Для Ізраїлю надмірне ослаблення Росії внаслідок війни та санкцій несе ризики на регіональному рівні.

У Ізраїлю з Росією склалося партнерство з низки напрямків. У Сирії вони знайшли спосіб співпрацювати. Завдяки російському контролю над сирійським небом Ізраїль може безперешкодно завдавати повітряних точкових військових ударів по проіранським військам, військовим об'єктам або формуванням на території Сирії. Що вони і роблять раз на тиждень-два на території Західної та Південно-Західної Сирії. Все це відбувається з відома і за мовчазної згоди Росії, яка не збиває ізраїльські літаки і жодних нот протесту Ізраїлю не спрямовує. Росія, у свою чергу, використовує Ізраїль для стримання Ірану, який є її конкурентом. Ізраїль же користується цим, щоб послаблювати іранців, не даючи їм закріпитись на своїх східних рубежах, на кордоні з Голанськими висотами.

Є торговельно-економічне партнерство Ізраїлю з Росією, і вони не хочуть його втрачати. Санкції Заходу б'ють по цих зв'язках.

Наразі ситуативно виникло порозуміння між Ізраїлем та Росією щодо іранської ядерної програми. У нинішній ситуації Росії невигідно, щоб швидко перепідписали іранську ядерну угоду, а Ізраїль завжди виступав проти неї. Ізраїль бачив у Росії партнера, який готовий працювати над тим, щоб затягнути або зірвати переговори.

Для Ізраїлю важлива його власна безпека та регіональна стабільність – це їхні життєво важливі інтереси. Тому для них було б добре, щоб війна в Україні закінчилася швидше якимось компромісом. Чим довше триває війна, тим нестабільнішим стає світова система та регіональна обстановка, у тому числі і на Близькому Сході. Тим більше виснажується Росія, що може призвести до середньо- та довгострокової перспективи до обвалення російських позицій у Сирії.

Ця невизначеність нікому не потрібна. Цим і пояснюються посередницька місія прем'єр-міністра Ізраїлю Бенета, його поїздки до Москви та дзвінки до Зеленського.

Ізраїлю важливо, щоб війна закінчилася компромісом, який збереже позиції Росії і не призведе до її дезінтеграції чи надмірного послаблення, що дозволить Ірану посилитись у Сирії. З іншого боку, їм важливо, щоб війна не затягнулася і не призвела до дезінтеграції Чорноморського регіону. Була інформація про те, що прем'єр-міністр Ізраїлю нібито говорив Зеленському, щоб він прийняв умови Путіна. Я не знаю, чи це правда. Це твердження офіційно спростували. Але я не здивувався б, якби виявилося, що це десь ось так і було. І не тому, що Ізраїль дуже хоче, щоб ми здалися Путіну чи підтримує російське вторгнення. Ні. Просто зараз їхній головний інтерес — якнайшвидша стабілізація ситуації, щоб не ставити під загрозу баланс сил, що сформувався у російсько-ізраїльських відносинах на Близькому Сході.

Про те, як в умовах війни з Україною складаються відносини у Росії та Китаю, Інформатор писав тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ольга Палій

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.