Narodowy Bank Polski ініціював опитування, у якому зібрав дані про те, як українці влаштувались на ринку праці Польщі
Наразі п'ята частина українських біженців, які перебувають у Польщі, є чоловіками. Загалом частка чоловіків серед українців у Польщі зросла до 22%. При цьому за віком половина мігрантів з України, які переїжджали до Польщі і до, і під час повномасштабної війни, є молодими людьми, їм від 27 до 44 років.
Про це йдеться в соціальному опитуванні, яке опублікував Narodowy Bank Polski. У відомстві зазначили, що у воєнній групі українських біженців значно вища частка людей старшого віку - 9%.
Окрім того, дослідження показало, що переселенці, які прибули до Польщі з України є добре освіченими. Усі мігранти з України в середньому отримують зарплату у 3000-4000 злотих, але біженці, які лише після 2022-го прибули до країни, відносно часто декларують заробіток менше ніж 3000 злотих (49 відсотків відповідей порівняно з 21 відсотком серед довоєнних іммігрантів).
Зазначається, що вищою освітою загалом володіє 42% довоєнних українських мігрантів і 48% біженців після 2022-го року. Серед біженців з України чоловіки почуваються на польському ринку праці набагато краще ніж жінки. Більший відсоток працює (71%), зокрема, чоловіки частіше працюють постійно (44% проти 33% серед жінок) та рідше залишаються безробітними (15% проти 27%).
"Це може бути пов’язано як з вищим попитом на робочі місця в професіях, до яких частіше залучені чоловіки, так і з процесами відбору чоловіків з більшим стажем. З іншої сторони, жінки частіше доглядають за дітьми", – роз'яснили автори соцопитування.
Естонія збільшила фінансову підтримку біженцям з України. Країна виділила 730 000 євро на психологічну підтримку та соціальну інтеграцію українців. Про це оголосив канцлер Міністерства соціальних справ Естонії Маарьо Мяндмаа. Влада Естонії вже надавала допомогу українським біженцям, коли забезпечувала тимчасове житло для 25 тисяч осіб, а також допомагала з пошуком постійного місця проживання. Окрім того, в Естонії створили й можливості лікувати поранених у війні в Україні. Такі самі умови мають й місцеві застраховані жителі.
З 1 листопада по 20 грудня 2023 року в Ірландію прибули 3,740 біженців з України. В середньому на дому прибувало понад 500 осіб на тиждень. За даними The Irish Times та Міністерства юстиції Ірландії, загальна кількість українців, які звернулися за тимчасовим захистом у країні, складає 102,339 особи. Кількість людей, які приїздили до Ірландії у 2023-му році лишилось на тих самих позначках: 2,000 до 4,000 осіб щомісяця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.