Чоловік з інвалідністю не зміг виїхати з України та звернувся до суду: після його програшу закрили кордон

Читать на русском

Наприкінці минулого року у Дніпрі три жінки-судді винесли постанову, яка вплинула на всю Україну. Виявилося, що «наявність у особи інвалідності не звільняє її від статусу військовозобов’язаного та призовника».

Читать на русском
за кордон, прикордонники, суд, мобілізація
Постанову, за якою закрили кордон, поки не оскаржили

Наприкінці минулого року у Дніпрі три жінки-судді винесли постанову, яка вплинула на всю Україну. Виявилося, що «наявність у особи інвалідності не звільняє її від статусу військовозобов’язаного та призовника».

29 грудня 2023 року прикордонники перестали пропускати чоловіків. Навіть тих, хто мав статус особи з інвалідністю. 

Це сталося на наступний день, як Третій апеляційний адміністративний суд у Дніпрі ухвалив постанову щодо чоловіка, який хотів, але не зміг виїхати за кордон. Про це розповів адвокат Роман Сімутін.

 

«28.12.2023 року у світ виходить постанова Третього апеляційного адміністративного суду, в якій зазначено, що особа з інвалідністю І чи II групи для виїзду за кордон має надати, зокрема, і документи, що підтверджують виключення з військового обліку у зв`язку з інвалідністю та дозвіл щодо зміни місця проживання. Несподівано? А ви вірите у випадковість довжиною в один день?», - написав адвокат.

Що трапилося

У лютому чоловік прибув до пункту пропуску «Мостиська» та надав документи для перетину кордону: 

  • закордонний паспорт
  • довідку МСЕК, що йому встановлено II групу інвалідності
  • довідку Пенсійного фонду, що він перебуває на обліку та отримує пенсію по інвалідності.

Але виїхати не зміг, тому що «громадянин не зміг надати на паспортний контроль відповідні документи, які б надавали право перетинати кордон на виїзд з України».

Чоловік звернувся до суду та виграв справу. Але військова частина Державної прикордонної служби подала на це рішення скаргу. Останнього разу виграли прикордонники та постанова одразу набула чинності. Виявилося, що «наявність інвалідності не звільняє від статусу військовозобов’язаного та призовника».

«Група інвалідності не є підставою для зняття з військового обліку. Орган територіального центру комплектування та соціальної підтримки може виключити особу з інвалідністю з військового обліку», - йдеться у постанові апеляційного суду.

У цій суперечці чоловік мав ще надати документ про виключення його з військового обліку та дозвіл щодо зміни місця проживання чи перебування. Цю постанову ухвалили судді Ольга Лукманова, Людмила Божко та Юлія Дурасова.

У судовому реєстрі немає відомостей, що цю постанову оскаржували. До 28 січня ще є час, щоб звернутися до Верховного Суду.

Інформатор писав, хто з чоловіків може виїхати з України за кордон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.