Жінка зробила вклад, проте до каси дійшла не вся сума
У липні 2014 року жінка вирішила покласти 55 тис. грн на депозитний рахунок в «Ощадбанку» строком на 18 місяців. До каси вона внесла саме таку суму, а в договорі побачила зовсім іншу цифру – лише 5 тис. грн.
За словами вкладниці, працівниця банку нібито внесла до каси лише 5 тис. грн, а решту - 50 тис. грн витратила на свій розсуд. Щоб це провернути, у банківських документах опинився начебто підроблений депозитний договір, у якому замість повної суми вкладу була вказана лише його частина. Разом із фальшивою угодою з`явилася й підроблена від імені вкладниці заява на переказ готівки. Нібито жінка сама вирішила внести лише 5 тис. грн.
За фактами підробки документів та привласнення коштів розслідувалось кримінальне провадження за №12014250000000446. Правоохоронці повідомили співробітниці банку про підозру, але до вироку справа не дійшла. Вже у жовтні 2014 року справу закрили, тому що підозрювана померла.
Тому у вкладниці не залишилось іншого шляху, як подавати позов до банку й вимагати повернути гроші.
Жінка просила визнати недійсним договір щодо вкладу «Строковий пенсійний» та вимагала від «Ощадбанку» виплатити їй 70 тис. 262,5 грн. У цю суму входив вклад у 55 тис. грн та річні за договором. Проте у банку сумнівалися, що у жінки є докази внесення на депозит саме 55 тис. грн.
Там вважали, що єдиний документ на який посилається вкладниця як на гідний доказ - це ощадна книжка. Однак, до неї в «Ощадбанку» ставилися критично, оскільки вважали, що цифру «5» могли домалювати.
Щоб підтвердити чи дійсно в ощадній книжці хтось щось дописував, суд призначив почеркознавчу експертизу. За результатами виявилося, що підпис від імені жінки у договору виконав хтось інший, а не вкладниця. Проте її підпис був на заяві на переказ готівки.
Суд нагадав жінці, що нікого не можна назвати винним, поки це не встановить суд. Крім того, немає підтверджень, що співробітниця «Ощадбанку» визнала свою вину у привласненні грошей. Тому у липні 2021 року суддя Печерського районного суду Києва Тетяна Остапчук вирішила, що жінка грошей від державного банку не отримає.
Жінка вирішила не здаватися й подала на це рішення скаргу. Цього разу судді пішли назустріч вкладниці та вирішили, що «Ощадбанк» має виплатити їй 55 тис. грн. Постанови щодо цього немає у судовому реєстрі, однак про гроші згадують в ухвалі Верховного Суду. До цього суду звернувся вже «Ощадбанк», який не хотів платити. Але судді навіть не стали розглядати справу, тому що вона була малозначна.
На сторінці Ощадбанку у Facebook клієнт поскаржився на те, що при отриманні готівки з банківської картки довелося сплатити комісію. Представник Ощадбанку у відповідь розповів, за яких обставин клієнти Ощадбанку будуть змушені заплатити комісію при отриманні готівки.
«Гроші в магазинах до 6 тис. грн на день можна знімати без комісії. Бабуся отримала пенсію, зняла 2 тис. грн, з неї взяли 1,5% комісії + 5 грн. Всі банки, якими я користуюся: ПриватБанк, UKRSIBBANK РайффайзенБанк касах магазинів не беруть», - написав Максим Іванченко.
Представник Ощадбанку відповів, що згідно з тарифами банку, зняття грошових коштів готівкою з платіжних карток одночасно з проведенням операції оплати через POS-термінал, що встановлений на касі торгово-сервісних підприємств, передбачає сплату комісії у таких розмірах:
Інформатор розповідав, що чоловік звернувся до «Ощадбанку» щодо виплати свого вкладу.