Чоловік не хотів повертати борг Money4you і пішов до суду: на чию сторону став суддя

Читать на русском

Чоловік хотів, щоб суд визнав угоду недійсною

Читать на русском
Чоловік не хотів повертати борг Money4you і пішов до суду: на чию сторону став суддя
Клієнт вважав, що він нічого компанії не винен

Чоловік хотів, щоб суд визнав угоду недійсною

Чоловік п’ять разів брав кредит в Money4you та повертав гроші. Це було за його версією історії. А за версією компанії, він забув повернути останню позику, тому компанія нагадала йому про борг.

У лютому 2021 року чоловік оформив заявку на отримання кредиту на офіційному сайті компанії Money4you. Сторони узгодили всі умови та клієнт отримав 12 тис. грн. Як чоловік пізніше розповідав у суді, він повністю повернув гроші.

Однак через деякий час йому почали надходити повідомлення про нібито заборгованість перед Money4you. На всі пояснення клієнта - що він виконав своє зобов’язання у фінансовій установі не реагували.

Тоді на початку березня 2021 року через адвоката чоловік направив запит з проханням надати кредитний договір та інформацію щодо заборгованості. У відповіді на запит було зазначено про нібито невиконані зобов`язання перед компанією. Але свій примірник договору він так і не отримав. Чоловік стверджував, що ані фізично, ані накладенням електронного цифрового підпису він не укладав жодного іншого кредитного договору.

Дійти згоди сторонам не вдалося. Тому суперечку вирішував вже суд.

Що було у суді

Чоловік просив визнати кредитний договір недійсним. Але суд не квапився з рішенням. Спочатку він витребував у компанії спірну угоду, яку було укладено в електронній формі.

Суду Money4you надала копію угоди та повідомила, що окрім угоди на 12 тис. грн чоловік ще брав чотири позики, починаючи з грудня 2020 року і закінчуючи лютим 2021-го. Як раз спірна угода була остання у цьому списку. За чотирма першими угодами чоловік всі гроші повернув.

Проте за останнім договором, щодо якого чоловік і подав позов до суду, він позику не повернув у встановлений термін та не здійснив жодної оплати в рахунок погашення заборгованості. Станом на дату розгляду справи у суді зобов`язання було прострочено на 89 днів.

Вивчивши всі докази суд встановив, що у лютому 2021 року компанія уклала із клієнтом договір позики. За умовами угоди чоловік отримав 12 тис. грн строком на 30 днів. Проценти за користування позикою становили 3 тис. 582 грн. Але, за версією компанії, гроші від клієнта вони так і не побачили.

Суддя погодилася з тим, що договір з додатками в електронній формі, що містить електронний підпис чоловіка з однієї сторони та представника товариства з іншої, має силу письмового договору. Раз договір був укладений, значить, що його умови всіх влаштовували. І їх повинна виконувати кожна зі сторін.

Тому у вересні 2021 року суддя Голосіївського районного суду Києва вирішила, що вона не має підстав, щоб визнати кредитну угоду недійсною. Згідно із судовим реєстром, ніхто це рішення не оскаржував.

Інформатор розповідав, що «Манівео» виплатила 10 тисяч гривень компенсації за чужий борг.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.