«Манівео» виплатила 10 тисяч гривень компенсації за чужий борг: чому компанія не змогла оскаржити це рішення у суді

Читать на русском

Розслідування показало, що шахраї оформили кредит на чуже ім’я

Читать на русском
«Манівео» виплатила 10 тисяч гривень компенсації за чужий борг: чому компанія не змогла оскаржити це рішення у суді
Кредитом зайнялися правоохоронці

Розслідування показало, що шахраї оформили кредит на чуже ім’я

Шахраї оформили кредит на чоловіка в «Манівео Швидка фінансова допомога». І, звісно, гроші не повернули. Коли жертва не змогла отримати позику у банку, а повідомлення від кредиторів стали нестерпними, справою зайнявся суд.

В липні 2018 року на телефон чоловіка почали надходити повідомлення щодо боргу за кредитом 3 тис. 500 грн в «Манівео Швидка фінансова допомога». Такі СМС з попередженнями про примусове стягнення заборгованості надсилали постійно аж до судового розгляду.

Оскільки чоловік ніколи не підписував цей кредитний договір та не отримував за ним жодних коштів, то він вважав, що повідомлення направляються йому помилково. Надалі «його» кредит продали та розмови він вів вже з іншою компанією.

Коли чоловік поскаржився, що такими СМС йому надокучають і до кредиту він не має жодного відношення, йому порадили звернутися до правоохоронних органів. І попередили, що претензії будуть зняті тільки тоді, коли суд винесе вирок шахраю.

Чоловік так і зробив: у серпні 2018 року він звернувся до Соборного відділення поліції Дніпровського відділу поліції у Дніпропетровській області із повідомленням про вчинення правопорушення. Там відкрили провадження і стали шукати злодія.

Але дива не сталося. В листопаді 2018 року кредитні контори вимагали від чоловіка вже 21 тис. 398,50 грн. Він знов став пояснювати, що всі претензії до нього помилкові: кредит не оформлював та не отримував ніяких коштів. А картка, на яку начебто були перераховані кошти, йому не належить.

Випадково йому стало відомо, що номер картки, на яку начебто він отримав гроші, закінчується цифрами 5855. Після звернення до ПриватБанку стало відомо, що вона належить зовсім іншій особі. Проте на цьому гарні новини для чоловіка тоді закінчилися. Через помилкову заборгованість він не зміг отримати позику в банку, тому що інформація про нього як про боржника потрапила до бюро кредитних історій.

Щоб довести свою непричетність, чоловік попросив у мікрофінансових компаній надати копію «свого» кредитного договору та угоди про продаж його заборгованості, проте нічого у відповідь не отримав. Це його дуже засмутило і єдиним виходом було подати позов до суду.

Що було у суді

У січні 2020 року чоловік звернувся до суду. В ньому він просив визнати кредит недійсним та стягнути з компаній, які мали до угоди відношення, 50 тис. грн моральної шкоди.

Це змусило контори прискіпливіше придивитися до договору і провести службове розслідування. Результати підтвердили невинуватість чоловіка. В документах знайшлося достатньо інформації, що шахраї, використавши персональні дані чоловіка, оформили на нього спірний договір. Тому претензії до чоловіка було знято.

Але кредитні організації провели розслідування лише після звернення до суду, попри те, що чоловік просив їх розібратися раніше. І якби вони прислухалися до його прохань, то йому не потрібно було б турбувати суд та поліцію.

Дивлячись на це, суддя вирішила призначити компенсацію. Але 50 тис. грн на відшкодування – це було занадто великою сумою. І в жовтні 2020 року суддя Красногвардійського райсуду Дніпропетровська (юридична назва суду – ред.) вирішила, що раз кредит повернувся до «Манівео Швидка фінансова допомога», то ця організація повинна виплатити чоловікові 10 тис. грн моральної компенсації. Окремо суд вирішив, що «Манівео» має сплатити 840,80 грн судового збору.

Однак фінансова установа захотіла оскаржити це рішення. Проте судді не знайшли порушень у рішення своєї колежанки та залишили його без змін. Тоді «Манівео Швидка фінансова допомога» поскаржилася вище - до Верховного Суду. Але там справу визнали малозначною і не стали її розглядати.

Інформатор розповідав, чому чоловік багато років судився з «Київстар».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.