Чоловік не брав кредит в Ощадбанку, але має 21 647 гривень боргу - що вирішив суд

Чоловік вважає позов безпідставним, адже заяву на встановлення (збільшення) відновлюваної кредитної лінії (кредиту) від 28.10.2019 року не підписував

Кредит
Чоловік відмовляється закривати кредитну заборгованість перед Ощадбанком у розмірі 21 647 гривень

Ощадбанк виставив чоловіку заборгованість на загальну суму 21 647 гривень. Однак він запевняє, що не брав кредитних коштів. Про це йдеться у рішенні Тернопільського міськрайонного суду, опублікованому 29 квітня 2024 року. 

28.10.2019 року між АТ «Державний ощадний банк України» та чоловіком укладено договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб. На його ім'я відкрили рахунок в гривнях України на умовах тарифного пакета «Мій комфорт». Протягом періоду з 30.10.2019 року по 19.10.2022 року він активно користувався карткою, здійснюючи зняття готівки, що свідчить про використання ним кредитних коштів. Разом з тим, клієнт порушив умови договору, суми кредиту в повному обсязі не повернув, внаслідок чого станом на 19.10.2022 року у нього виникла заборгованість на загальну суму 21 647 гривень, яка складається із: основної заборгованості по кредиту 18 462 гривень; процентів за користування кредитом 2 723 гривень; втрати від інфляції за несвоєчасне погашення основного боргу 295 гривень; втрати від інфляції за несвоєчасне погашення процентів та комісії за користування кредитом 93 гривень; 3% річних за несвоєчасне погашення основного боргу 51 гривня; 3 % річних за несвоєчасне погашення процентів та комісії за користування кредитом 21 гривня. 

Чоловік в судовому засіданні позову не визнав. Він пояснив, що у 24.10.2019 році звернувся до АТ «Ощадбанк» з метою збільшення кредитного ліміту до 20 тисяч гривень на картковому рахунку відкритому йому для отримання пенсії, у зв'язку із чим підписав відповідну заяву. Надалі йому зателефонували з банку і повідомили, що можуть надати кредит в межах кредитного ліміту до 40 тисяч гривень. Після чого прийшов у банк і погодився на встановлення кредитного ліміту у розмірі 20 тисяч гривень. Через декілька днів у банку йому було видано кредитну карту, та він змінив її ПІН-код, який нікому не повідомляв. Тривалий час користувався карткою та кредитними коштами в межах кредитного ліміту, а також погашав кредит. При цьому картка АТ «Ощадбанк» наявна у нього і по сьогодні. Однак у червні 2020 року невідомі особи, внаслідок вчинення шахрайських дій, незаконним шляхом заволоділи коштами із його картки на суму близько 18 тисяч гривень, про що він повідомив у банк та поліцію та заблокував цю картку. Звернувшись у банк дізнався, що є укладений кредитний договір на його ім'я від 28.10.2019 року. Разом з тим він такого договору не підписував, вважає, що його підписала працівниця банку, яка видавала йому кредитну картку. Разом з тим не заперечує той факт, що на картковому рахунку відкритому йому для отримання пенсії кредитного ліміту в розмірі 20 тисяч гривень встановлено не було та фактично його заява від 24.10.2019 року не була банком задоволена. В порядку врегулювання цього непорозуміння, щодо підписання договору, запропонував повернути банку 10 тисяч гривень з коштів, які були незаконно знятті з його рахунку, а іншу частину банк мав узяти на себе, однак банк на такі умови не погодився. Вважає, що позов є безпідставним оскільки заяву на встановлення (збільшення) відновлюваної кредитної лінії (кредиту) від 28.10.2019 року не підписував.

Яким було рішення суду?

Суд частково задовольнив позов Ощадбанку. З чоловіка на користь акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» стягнуть заборгованість у розмірі 18 462 гривень. 

"Долучений представником відповідача до матеріалів справи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 09.02.2023 року, не підтверджує обставини на які посилався відповідач щодо незаконного заволодіння коштами з його рахунку у розмірі 18 тисяч гривень, оскільки з вказаного витягу вбачається, що кримінальне провадження заведене за правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України, а саме підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, а не за фактом вчинення стосовно громадянина шахрайських дій шляхом списання коштів з його банківського рахунку. Таким чином, попри те, що заяву на встановлення (збільшення) відновлюваної кредитної лінії (кредиту) від 28.10.2019 року відповідач не підписував, проте останній фактично отримав кредитні кошти шляхом встановлення кредитного ліміту у розмірі 20 тисяч гривень на платіжну картку, якою користувався, що не заперечується останнім, а відтак оскільки отримані та використані позичальником кошти в добровільному порядку АТ «Ощадбанк» не повернуті, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для зобов'язання боржника виконати обов'язок з повернення фактично отриманої суми кредитних коштів у розмірі 18 462 гривень", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube