Ризик не зупиняє: в ДПСУ розповіли, скільки ухилянтів загинуло на кордоні та як вони намагаються втекти з країни

Читать на русском

Десятки загиблих з 2022 року та сумнівні схеми з "маршрутами" не зупиняють ухилянтів

Читать на русском
ДПСУ та ухилянти
Ухилянти намагаються виїхати з підробленими документами, або перетнути кордон нелегально

Десятки загиблих з 2022 року та сумнівні схеми з "маршрутами" не зупиняють ухилянтів

Українці, які намагаються ухилитися від мобілізації, намагаються перейти кордони України майже кожен день. Їх не зупиняють ризики загибелі; вони готові платити великі гроші за "маршрути", які у переважній більшості виявляються брехнею. А дехто вкладається у підробні документи та намагається перейти кордон більш "комфортно".

Як розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в інтерв'ю Укрінформу, щонайменше 30 людей загинуло при спробі перейти державний кордон, починаючи з лютого 2022 року. Винна в цьому своєрідна наївність ухилянтів: вони платять великі гроші за "маршрути перетину кордону" без жодних перевірок та навіть без особистих зустрічей.

ДПСУ знешкодила вже понад 450 груп так званих "провідників" – осіб, які пропонують власні послуги з перетину кордону. Звісно, це незаконно та дуже дорого, але бажаючих, нажаль, вистачає. І в більшості випадків ухилянтів обманюють.

"Вони отримують якісь інструкції, переводять кудись кошти, фактично, за інструкцію. А потім стикаються з тим, що маршрут пролягає по гірській річці. Потім порушники дивувались, що вони заплатили кошти, їм обіцяли сприяння, а діставшись лінії кордону, виявили, що їм доведеться перепливати гірську річку", – розповів Демченко.

Є й інша категорія людей: вони намагаються перейти кордон з підробленими документами. Серед них особливо популярні прикордонні КПП на польському кордоні – тоді, як "нелегали" намагаються перетнути кордон з Молдовою, або Румунією. Щодня з кордону "завертають" до 120 осіб, більшість з яких намагається виїхати через систему "Шлях".

"По системі "Шлях" дозволено виїзд водіям, які здійснюють міжнародні перевезення товарів і пасажирів. А також особам, які слідують для перевезення гуманітарної допомоги для населення України та силових структур. Навіть попри те, що людина є у системі "Шлях", має відповідні розпорядження, видані державними органами, однак, не може підтвердити мету свої поїздки, то її не випускають", – пояснив Демченко.

Епідемія ухильництва

Нещодавно стало відомо, що українські прикордонники затримали чергову групу ухилянтів, які заплатили по 10 тисяч доларів за незаконний виїзд до Угорщини. Однак вони були змушені понад два місяці чекати, коли їх переведуть за межі України. Весь цей час вони жили в регіоні своїм коштом.

Також ми писали, як група ухилянтів проникла на територію Угорщини. Зранку у суботу, 20 квітня, п'ятеро чоловіків успішно перетнули державний кордон біля населеного пункту Дийда. Четверо осіб без поспіху пройшли через кордон під прикриттям особи у камуфляжній формі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.