У Польщі уряд схвалив проєкт закону щодо продовження захисту українців до 30 вересня 2025 року, з врегулюванням питання щодо повернення українських чоловіків в Україну вирішили почекати до рішення Євросоюзу
У вівторок, 30 квітня, уряд Польщі вніс низку змін до закону про допомогу громадянам України, які знайшли тут прихисток від війни. Захист продовжили до 30 вересня 2025 року. При цьому до схваленого проєкту закону не внесли норму про врегулювання питання щодо повернення в Україну чоловіків 18-60 років, яку анонсували деякі політики. Поляки вирішили почекати рішення Євросоюзу з цього приводу - кажуть, розмови у Брюсселі на цю тему йдуть.
Як повідомляє tysol.pl, закон набуде чинності 1 липня 2024 року. Найголовніше у ньому - тимчасовий захист українців продовжили до 30 вересня 2025 року.
Низку виплат прив'язали до навчання дітей біженців у школі. Виплати допомоги 800+ злотих і допомоги "Добрий старт" пов'язали з обов'язковим навчанням у школі.
"У нас є сигнали, що люди беруть пільги та негайно їдуть в Україну", - пояснив таке рішення віце-прем'єр і міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш після засідання польського уряду.
Також він розповів, що питання про повернення в Україну військовозобов'язаних чоловіків, які зараз перебувають у Польщі, до цього закону не внесли. Поляки вирішили зачекати, що про це скажуть в Євросоюзі, а вже потім діяти відповідно до спільних законів і принципів міжнародного права.
"Ми сьогодні говорили про це на Раді міністрів. Дуже важливо, і ми про це говорили, щоб це було рішення на європейському рівні. І я знаю, що переговори між Києвом та Брюсселем на цю тему йдуть", - сказав Косиняк-Камиш.
Деякі польські та литовські політики заявляли, що таке рішення можливе. Однак після того, як своє вагоме "ні!" сказала Німеччина, офіційна позиція у Польщі стала чіткою - Польща захищатиме навіть тих громадян України, які не мають паспорта - незалежно від статі.
Як писав Інформатор, кілька годин тому, до засідання уряду, міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Марцін Кервінський сказав журналістам, що законопроєкт вже розглядають. І що на засіданні польського уряду рішення щодо врегулювання цього питання приймуть за кілька днів - мовляв, така норма буде в оновленому законопроєкті щодо захисту українців. Але цього не сталося.
Наразі діє призупинення консульських послуг для чоловіків 18-60 років, які живуть в інших країнах, оскільки 23 квітня українські дипустанови припинили цю функцію за розпорядженням Кабміну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.