"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Україні треба формувати український ринок газу
Росіяни в листопаді завдали масованого ракетного удару по газовидобутку, бо він є ключовим для успішного проходження опалювального сезону. Окупантам вдалося зруйнувати декілька об’єктів. Ще кілька зазнали пошкоджень різного ступеня, повідомили в «Нафтогаз України». Чи може Україна відновити видобуток газу у майбутньому? Що для цього треба.
За словами експерта з енергетики в газовидобувній галузі Євгена Палєнка, в майбутньому Україна має відкинути радянські стандарти і застосовувати найсучасніші світові технології.
«Найближчі 20-40 років люди ще будуть використовувати газ, нафту, конденсат. Ми трохи рухаємося до інших джерел енергії. Якщо подивимося на викиди, які маємо після згоряння газу, то вони є невеликими, у порівнянні з іншими. Тож його використовуватимемо ще 30-50 років», - переконаний експерт.
Також Паленко вважає, що дуже великих газових родовищ, таких як Шебелинка на суходолі України майже немає шансів відкрити.
«Але є можливість переглянути варіант видобутку газу з родовищ, відкритих ще за СРСР. Адже змінилися технології. Є приклади приватних компаній: Полтавська газонафтова та група Smart Energy, які успішно освоюють українські родовища за допомогою західних технологій. Тож у нас попереду — багато роботи, але це буде нелегко», - каже він.
Паленко додав, що зараз Україні потрібно мислити логічно, відкинути радянські стандарти, дивитися відкрито на родовища і застосовувати найсучасніші світові технології.
«Західні інвестиції у нафтогазовій галузі — це найсучасніші світові технології та системи керування, які ми поєднаємо з талантом українських геологів. Це надасть можливість отримувати газ найближчі 20-40 років», - сказав експерт.
Євген Паленко каже, що в Україні зараз видобуток газу майже дорівнює споживанню.
«Це важливо. Тож ми маємо формувати український ринок газу, українські ціни, як мають бути балансом між інтересами газовидобувних компаній та споживачів. Підприємствам, які видобувають газ, потрібні гарантії стабільності від держави, відсутність раптових змін правил гри. Галузь є непростою, її роботу планують на 5-10 років уперед. Різкі зміни руйнують виробничі процеси. Державним компаніям, таким як Укргазвидобування, треба думати про децентралізацію: технологічні рішення ухвалювати ближче до свердловини, а не десь у Києві людьми, далекими від виробничого процесу», - висловив свою думку експерт.
Раніше ми писали, що в компанії «Нафтогаз України» розповіли про те, як можна отримати свій рахунок за газ у листопаді. Також є інформація про те, як оплатити рахунки та кому. Наразі компанія продовжує працювати над підтриманням вчасних та якісних послуг з постачання газу громадянам.
Тетяна Самойлова