«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Експерт повідомив, що тарифи можуть змінити для підприємців
Кабінет міністрів “заморозив” тарифи на газ, опалення та гарячу воду на період воєнного стану та 6 місяців після його завершення. Зараз ціна “блакитного палива” – 7,99 грн за кубометр. Але голова комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев вважає її “невиправдано низькою”.
Під час бізнес-форуму 21 жовтня він повідомляв, що Президент і уряд виконають свою обіцянку і не змінюватимуть ціни на газ до квітня. Але потім є підстави передивитись тариф. Голова комітету вважає його невиправдано низьким, тому для підприємців його можуть переглянути. Як зміняться тарифи на решту комунальних послуг – залежатиме від вартості газу.
На думку директора енергетичних програм Центра Разумкова Володимира Омельченка, уряд не скасує зафіксований тариф до кінця воєнного стану тому, що це є політичне рішення. Але припускає якісь зміни в системі ціноутворення для промислового сектору. Втім, це теж не факт, оскільки сьогодні промисловість знаходиться в дуже важкому стані.
“Логіка підказує, що в нормальній ситуації треба було б змінювати модель, щоб якось збалансувати попит і пропозицію, щоб енергетичні компанії покривали свої витрати. На сьогодні сказати, що будуть підвищені ціни для промисловості і населення, я не можу. Ситуація дуже складна. І населення в поганому економічному стані, і підприємства зачиняються”, - сказав експерт.
Сьогодні ціна на газ від “Нафтогаз-Україна” становить 7,96 грн за куб. Від решти постачальників слід очікувати тариф від 7,96 грн до 9,9 грн за куб.м (максимум – 34,5 грн, це “Гласкомерц” в Донецькій області). Урядовці готують українців до складного опалювального сезону. І директор Центра досліджень енергетики Олександр Харченко ще в жовтні попереджав, що ситуація погіршується через дефіцит вугілля. Втім, під час засідання уряду Прем’єр-міністр Шмигаль зазначив, що вугля майже вдвічі більше, ніж цього потрібно.
Раніше ми писали, як зміниться тариф на електроенергію після опалювального сезону. Також читайте, як менше платити за газ.