Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Експерт повідомив, що тарифи можуть змінити для підприємців
Кабінет міністрів “заморозив” тарифи на газ, опалення та гарячу воду на період воєнного стану та 6 місяців після його завершення. Зараз ціна “блакитного палива” – 7,99 грн за кубометр. Але голова комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев вважає її “невиправдано низькою”.
Під час бізнес-форуму 21 жовтня він повідомляв, що Президент і уряд виконають свою обіцянку і не змінюватимуть ціни на газ до квітня. Але потім є підстави передивитись тариф. Голова комітету вважає його невиправдано низьким, тому для підприємців його можуть переглянути. Як зміняться тарифи на решту комунальних послуг – залежатиме від вартості газу.
На думку директора енергетичних програм Центра Разумкова Володимира Омельченка, уряд не скасує зафіксований тариф до кінця воєнного стану тому, що це є політичне рішення. Але припускає якісь зміни в системі ціноутворення для промислового сектору. Втім, це теж не факт, оскільки сьогодні промисловість знаходиться в дуже важкому стані.
“Логіка підказує, що в нормальній ситуації треба було б змінювати модель, щоб якось збалансувати попит і пропозицію, щоб енергетичні компанії покривали свої витрати. На сьогодні сказати, що будуть підвищені ціни для промисловості і населення, я не можу. Ситуація дуже складна. І населення в поганому економічному стані, і підприємства зачиняються”, - сказав експерт.
Сьогодні ціна на газ від “Нафтогаз-Україна” становить 7,96 грн за куб. Від решти постачальників слід очікувати тариф від 7,96 грн до 9,9 грн за куб.м (максимум – 34,5 грн, це “Гласкомерц” в Донецькій області). Урядовці готують українців до складного опалювального сезону. І директор Центра досліджень енергетики Олександр Харченко ще в жовтні попереджав, що ситуація погіршується через дефіцит вугілля. Втім, під час засідання уряду Прем’єр-міністр Шмигаль зазначив, що вугля майже вдвічі більше, ніж цього потрібно.
Раніше ми писали, як зміниться тариф на електроенергію після опалювального сезону. Також читайте, як менше платити за газ.